V Liberci postupovala z rozplaveb do finále z prvního místa, které jednoznačně obhájila stylem start-cíl a vybojovala zlatou olympijskou medaili. Tu ještě ozdobila skvělým výkonem na trati 400 metrů volným způsobem, kde po vystupňování tempa v závěru závodu dohmátla jako druhá. Smůlu měla na motýlkové stovce, kde jí od třetí medaile dělilo pouhých šestnáct setin vteřiny a skončila čtvrtá.

close Terezie Bischofová z plaveckého oddílu TJ Loko UP GROUP Trutnov získala zlato a stříbro na dětské olympiádě. info Zdroj: Tomáš Břeň zoom_in

Stejně dopadla také Nicol Kirschová, která v polohovém závodě na 200 metrů bojovala o medaili, ale nakonec to stačilo „jen“ na malé podium těsně pod stupni vítězů. Závodu se za trutnovský oddíl zúčastnili ještě František Pavel Bubaň a Jaroslav Kortan. Vynikajícího výsledku dosáhl další člen plaveckého oddílu Kryštof Pásler, který obsadil sice nepopulární, přesto skvělé 4. místo v triatlonovém závodu dorostenců.

close Nicol Kirschová z plaveckého oddílu TJ Loko UP GROUP Trutnov byla čtvrtá na dětské olympiádě. info Zdroj: Tomáš Břeň zoom_in

"Terka dosáhla skvělého úspěchu a byla odměněna za poctivou práci v tréninku. Po Báře Morávkové, Martině Elhenické, Nikole Vaníčkové a Heleně Blahové se stala pátou trutnovskou vítězkou dětské olympiády," řekl spokojený trenér Tomáš Břeň.