Na jihovýchod Slovenska vyrazila na konci května výprava trutnovských judistů. V Rimavské Sobotě se totiž uskutečnil jeden z top turnajů žákovského juda ve zdejší krajině.

Na tatami se potkaly více než čtyři stovky závodníků ze Slovenska, České republiky, ale i Polska, Ukrajiny, Maďarska, Rakouska, Slovinska, Chorvatska, Srbska a Rumunska. Lokomotivu Trutnov reprezentovalo šest borců. Mladší žáci Michal Imerlišvili, Radek Gottwald, Matěk Krčmář, Jan Lisý, Vojtěch Vach a starší Petr Kudrna.

Nezklamal pouze Jan Lisý, který vybojoval po vítězstvích s Lorinczem, Angialem, Dubským (všichni ze Slovenska) a Matykiewitczem (Polsko) první místo!

Kudrna a Vach vydřeli alespoň tři zápasy. Kudrna s Kubasem (Polsko) a Donovalem (Slovensko), Vach s Bozdošem (Slovensko). Na boje o medaile to ovšem nestačilo.

Ostatní trutnovští borci u východních sousedů zaznamenali spíš výprasky. Více se čekalo především u Radka Gottwalda, jenž se nechal soupeřem překvapit a prohrál už první zápas. Sok navíc v dalších bojích neobstál, a tak jej „nevytáhl" ani do oprávek. Stejně dopadl i Michal Imerlišvili. Oba borci tak jeli do Rimavské Soboty pouze pro jeden zápas.

Matěj Krčmář, jenž ze zdravotních důvodů nastoupil po šestiměsíčním výpadku, dopadl podobně. Bojoval však dvakrát.

(got, to)