TJ Sokol Hradec Králové – Kara Trutnov 60:96 (16:30, 26:60, 42:80). Body: Růžičková 16, Komžíková 12, Věchtová 8, Rosenbaumová 6, Březinová 5, Urbanová 4, Šípová a Steffanová 3, Bartáková 2, Zavázalová 1 - Mišurová 18, Šnajdrová 15, Křížová 14, Koďousková 12, Hindráková 9, Štěpánová a Hartigová po 7, Ivanová 6, Smilnická a Záplatová po 4. Rozhodčí: Zachara, Macela. Trojky: 1:8. Nejlepší hráčka: Mišurová (Trutnov).

Sokolky přitom vstoupily do úvodního utkání sezony mnohem lépe, ve 3. minutě vedly 8:3. Jenže poté přišla trutnovská šňůra úspěšných tříbodových pokusů, ve skóre nastal totální obrat a mladý domácí celek začal kupit chybu na chybu. Zkušenější soupeř svůj náskok navyšoval, rozdíl v poločase už činil propastných 34 bodů.

„Začátek nám sice trochu utekl, ale pak jsme se už rozehráli. Byl to až nečekaně hladký průběh,“ konstatoval po utkání trutnovský kouč Martin Petrovický, jehož tým zaznamenal celkem osm úspěšných trojkových pokusů. „Radost z toho mám. Bylo vidět, že to holky bavilo. Jenom škoda, že jsme pod vlivem výrazného náskoku ve druhém poločase trochu polevili a basketbal už nebyl tak pohledný. Hráčky už je ale za takového stavu těžké motivovat.“

Druhou polovinu vyhrála Kara jen o dva body. Zásluhu na tom měly především sokolky, které nesložily zbraně a přestože byl pro ně zápas ztracen, srdnatě bojovaly o co nejpřijatelnější výsledek. „Řekli jsme si, že chceme derby dohrát se vztyčenou hlavou. Holky si to vzaly k srdci a druhou část duelu odmakaly v obraně podle našich představ,“ našel alespoň malé pozitivum na neúspěšném vstupu do soutěže hradecký trenér Miroslav Volejník. Velmi ho však mrzely zbytečné chyby, kterými sokolky svého soka posadily na koně.

„Nepochopitelně jsme se po nadějném úvodu složily. Naše obrana byla najednou úplně v rozkladu, v rozehrávce jsme poztrácely strašně moc míčů a soupeř chodil sám do koše. To by se stávat nemělo.“