„Motivace je obrovská, ale stát proti nám bude mužstvo, které disponuje naprosto zkušeným kádrem. Bodovat bude hodně obtížné,“ prohlásil kouč Dvora Králové Petr Šulc před zítřejším domácím zápasem, který má začátek v 17 hodin.

Do sportovní haly ve Strži totiž zavítá tým, který se ve svém středu pyšní českou házenkářskou legendou Martinem Šetlíkem a další plejádou zkušených hráčů, kteří prošli Duklou Praha. „Jako například Šik. Dále tam je juniorský reprezentant Bečvář. Velmi kvalitní jsou obě křídla Vinkelhofer a Linhart,“ vyjmenovává trenér Šulc jednoho skvělého střelce za druhým.

Ani se snad nechce věřit, že by nováček měl v utkání proti takovému soupeři urvat svoje premiérové body. Dokonce plně přesvědčen o tom není ani sám dvorský lodivod.

„My určitě do zápasu půjdeme s tím, že uděláme všechno proto, aby se nám podařilo podat hodně kvalitní výkon,“ říká odhodlaně Šulc. „Ale jestli ho završí bodovým ziskem, zůstává podle mne stále s otazníkem,“ dodává však už trochu váhavě.

Optimističtější tón zpět do jeho hlasu vrátí vzpomínka na druhý poločas sobotního derby v Jičíně. „Náš výkon šel nahoru. Změnili jsme systém obrany a domácí jsme zaskočili,“ pochvaloval si. Bohužel, vlastní nesoustředěností jsme se do kolen dostali sami, ne kvůli soupeři,“ mrzí ho nešvar, jež provázel hráče nováčka i v duelech předtím.

Až na zraněného Bělohlava, kterého trápí záda a kyčel, by měli Dvoráci v sobotu nastoupit kompletní. Druhý východočeský zástupce celek HBC Ronal Jičín se v neděli představí na palubovce Jiskry Třeboň.

Do kraje rybníků odjedou svěřenci Petra Babáka kompletní. Uzdraven je již Rychna a také Brykner, kteří chyběli proti Dvoru Králové. Jičínský celek je v pohodě, po úspěchu ve východočeském derby se čeká i další dobrý výsledek. Momentálně figuruje se čtyřmi body na sedmém místě, zatímco Jihočeši jsou devátí, když porazili Lovosice, a to v domácím prostředí. V sobotu odehráli vyrovnanou partii na palubovce hranických cementářů.

„S Třeboní máme velmi dobré výsledky z přípravy, poslední zápasy na hřištích soupeřů nám vycházejí, a tak bychom chtěli bodovat i tentokrát. Nesmíme ale zapomínat, že v Třeboni se snadno nevyhrává, někdy záleží i na štěstí,“ sdělil jičínský trenér Petr Babák. Nedělní utkání začíná v 17 hodin.