Prozraďte, co stálo za tak skvělým startem do zápasu? V úvodu vám soupeř vůbec nestačil a vedly jste 18:3!
Rozhodně větší touha po vítězství. V šatně jsme si už před utkáním řekly, že si to tady znovu nenecháme hned v začátku utéct, a tak se naštěstí i stalo. Byl to pro celý zápas klíčový moment.

Až do Brna za vámi znovu cestovali i vaši skvělí příznivci. Po celý zápas byli hodně slyšet. Jak moc pro vás byla jejich podpora důležitá?
Když hrajeme domácí zápasy, tak nás fanoušci ohromně ženou za vítězstvím. Nechci, aby to znělo jako klišé, ale to, že nám fanoušci nastínili takovou atmosféru i na půdě Valosunu, bylo pro nás neuvěřitelně povzbuzující. Hned se vám s takovou podporou v zádech hraje lépe. Mě samotnou přijela podpořit celá moje rodina, což mně neskutečně nahecovalo (usmívá se).

Poločas jste vyhrály hladce, jaké byly trenérovy pokyny o přestávce?
Chtěl po nás hlavně, abychom jednoznačně nepolevily v obraně a snažily se hrát trpělivě, protože my neměly kam spěchat.

Zpočátku se i po pauze zdálo, že je vše v pořádku, pak ale začal soupeř stahovat. Z čeho pramenila taková spousta „nevynucených" chyb?
Bylo jasné, že tak kvalitní tým jako je Brno, se jen tak nevzdá a ještě se pokusí nás potrápit. My mu to bohužel usnadnily našimi zbytečnými chybami. Naštěstí jich nebylo tolik, že bychom o vítězství přišly.

V koncovce zápasu se ale Valosun přiblížil až na rozdíl dvou bodů! Co na to říkala třeba vaše nervová soustava?
Neustále jsem se koukala na čas a říkala si, že je ta poslední čtvrtina snad nekonečná. Nervózní jsem ale nebyla, to jsem byla hlavně před utkáním! V tuhle chvíli na to není ani čas.

Vedení jste ale nakonec uhájily. Radost na palubovce byla ohromná. Jak jste si ji společně užily?
Jednoznačně bylo co slavit. Jelikož jsme si toto play off společně vydřely, tak jsme ho také i společně oslavily. Byl to prostě důvod k „party time".
Naopak Brňanky byly hodně zklamané. Myslíte si, že s vyřazením vůbec nepočítaly nebo na nich byla vidět nejistota?
Podle mě samy čekaly, že jim to nedáme zadarmo. Ale s tím, že vypadnou, určitě nepočítaly.

Nyní vás čeká USK Praha. S čím do série půjdete?
Do semifinále půjdeme spíše s tím, abychom si vyzkoušely některé věci, které budeme chtít použít do další série o třetí místo. To bude pro nás klíčová série sezony.

Medaile visí ve vzduchu, je blíž než v předchozích ročnících. Věříte, že by to letos konečně po té dlouhé pauze mohlo pro Karu dopadnout?
Já v medaili věřím každou sezonu, kterou začínám (úsměv). Letos byla liga ohromně vyrovnaná, proto i boj o třetí místo bude veliký. Ale doufám, že my tu medaili tentokrát do Trutnova dovezeme, uděláme pro to maximum.

Hrdinky povstaly! Kara křepčí, je v semifinále

Nejprve koncert, po něm obrovské nervy a nakonec úleva a radost. Trutnovské basketbalistky v sobotu dokonaly velký obrat a po třetím vítězství nad Valosunem Brno v sérii play off slavily postup do semifinále Ženské basketbalové ligy. To si Kara zahraje po jednoleté přestávce.

Play off ŽBL

Valosun KP Brno – Kara Trutnov 73:78 (17:26, 36:47, 54:63)

Body: Kopecká 20, Pecková 10, Sedláková 9, Spragueová 8, Mrhálková, Šípová a Švrdlíková 7, Giacintová 5 – Ovsíková a Ostarellová 16, Prokešová a Mannová 15, Pazderová 10, Adamsová 4, A. Vacková 2. Rozhodčí: Hošek, Holubec, Kec. Fauly: 20:18. Trestné hody: 18/13 – 17/13. Trojky: 4:5. Diváci: 250.

Úvodní vteřiny rozhodující páté bitvy si pronajala Samantha Ostarellová, jež nejprve vyhrála rozskok a poté zaznamenala také první koš zápasu. Předznamenala tím skvělý výkon trutnovské Kary v zahajující desetiminutovce, v níž hostující hráčky v Králově poli doslova dominovaly. Vždyť v sedmé minutě Kara držela stav 3:18 a domácí kolektiv nevěděl, kde mu hlava stojí.

Následná korekce Valosunu až na 12:18 byla sice nepříjemná, dlouho však pro vývoj utkání nic neznamenala. Do poločasové přestávky si Rešetárovy svěřenkyně nesly slušný náskok jedenácti bodů, zároveň ale měly na paměti, že podobné vedení na stejném místě už dvakrát v sezoně prohospodařily.

Ve třetí periodě to ale na žádný zvrat nevypadalo. Trutnov si i díky velmi dobrému výkonu základní pětky držel odstup od soupeře, zatímco Valosun se ne a ne přiblížit. První krize přišla až v desetiminutovce závěrečné. Domácí tým poprvé vystrašil svého soka snížením skóre z 54:65 na 61:65. Rázem byl Trutnov pod tlakem, na který ale našla recept důležitými dvěma koši Ovsíková. Tři minuty před koncem se Brňanky přiblížily na rozdíl dvou bodů (67:69), následné dvě trefy Kary ale měly být pojistkou vítězství.

Jenže nebyly. Po obrovské chybě v rozehrávce snížila devět vteřin před koncem Pecková na 73:75, více už ale Kara soupeři v taktickém závěru nedovolila. Dva úspěšné trestné hody Prokešové a jeden Ovsíkové podepsaly rozhodující vítězství a na palubovce už mohla propuknout jedna velká trutnovská veselka.