Kvalitativních změn doznají třeba i tradiční akce, jakými jsou 30. dubna Pálení čarodějnic, 5. května Otvírání návštěvní sezony na hradě Vízmburk a o týden později Pochod Václavice – Havlovice. Poprvé se navíc připravují letní sportovní tábory pro děti ve věku od sedmi do třinácti let. Vždy od nedělního do pátečního večera zde budou místní organizátoři s dětmi sportovat, absolvovat výlety a užívat si každý týden. V programu příměstského tábora je přehazovaná, kopaná, minigolf, basketbal, pingpong, petanque a další sporty.

Při nepřízni počasí bude možno využívat tělocvičnu, která v současné době prochází rekonstrukcí. Využívat se budou informace z naučné stezky U nás, která byla na jaře aktualizována.

Děti budou spát v ubytovně a tudíž je nemohou překvapit rozmary počasí. Návštěva hradu Vízmburk společně s opékáním uzenin je samozřejmostí a táborová diskotéka též nesmí chybět. Zdejší pořadatelé věří, že u nich návštěvníci obce budou opět spokojeni. Vše podstatné se lze dozvědět na webových stránkách obce a sokola na www.havlovice.cz. Informace o plánovaných akcích včetně tábora podá na čísle 777005790 Jaroslav Balcar.

(bal, to)