Mimořádný zážitek pro nezaujaté diváky i ty nejnáročnější sportovní gurmány v sobotu připravil oddíl stolního tenisu TJ Tatran Hostinné. S ojedinělou pingpongovou exhibicí totiž do městské haly zavítaly ikony české sportovní scény nedávných let – Milan Orlowski a Jindřich Panský.

V hledišti i okolo „hlavní scény“ už několik minut před začátkem vystoupení netrpělivě posedávaly a postávaly desítky návštěvníků. Mezi nimi nechyběl například ani známý zpěvák Jan Vančura. Krátce po 17. hodině se slušně zaplněné ochozy velkých jmen českého sportu dočkaly.

Jaké to je hrát proti mistrům stolnětenisového oboru, si nejprve vyzkoušeli domácí borci Jirka Vízner, Petr Bartoš či Martin Šneberk. S trojnásobným evropským šampionem Milanem Orlowskim si jeden set zahrál také 84letý doyen hostinského pingpongu Josef Šín. Po krátké „rozvičce“ se zdejšími hráči stůl patřil už jen hlavním hvězdám podvečerního programu.

Hned v samotném úvodu, plném dlouhých výměn, efektivních smečí a úderů daleko za stolem, Orlowski s Panským ukázali, že toho mnoho ze svého řemesla nezapomněli. Nadšeným divákům vzápětí demonstrovali, že stolní tenis se kromě pálek roztodivných velikostí dá hrát i s prkýnkem na maso, pánvičkou, botou nebo dřevěnou paličkou. Při hře se třemi míčky najednou už bylo obecenstvo ve varu. Bavili se diváci i protagonisté „My se u toho vyblbnem a zároveň je to taková propagace stolního tenisu,“ uvedl 56letý Orlowski (rozhovor s ním přineseme v sobotu). O osm let mladší Jindra Panský vydařenou exhibici zpestřil hvězdou a dalšími takřka gymnastickými kousky. Když fyzicky náročné představení začalo oba aktéry poněkud „zmáhat“, lehli si na stůl a pokračovali vleže.

Okolo půl sedmé velkolepá podívaná, kterou moderoval bývalý domácí player Mario Junek, skončila. A následovalo focení s legendami.