Kraus se vrátil ze šampionátu s bronzem

Vrchlabí – S bronzovou medailí se vrátil z ruského Kaliningradu vrchlabský futsalista, hráč SK Sico Jilemnice, Pavel Kraus. Na mistrovství Evropy v sálové kopané Česká republika obsadila třetí místo, když v souboji o bronz národní tým porazil Bělorusko po penaltovém rozstřelu 5:4.

Zápasníci ze Rtyně dvakrát čtvrtí na MČR

Rtyně – Dvě výborná čtvrtá místa si přivezla výprava zápasníků Sokola Rtyně v Podkrkonoší z mistrovství České republiky ve volném stylu mužů a kadetů.
Na šampionátu, který se konal v našem hlavním městě, první „bramborový“ úspěch zaznamenal v kategorii kadetů ve váze do 69 kilogramů Petr Kašpar, jenž skončil čtvrtý se třemi vítězstvími a dvěma porážkami. Napodobit svého oddílového kolegu se podařilo Petru Kadlecovi v kategorii mužů ve váze do 66 kilogramů, když v boji o bronz podlehl ve vyrovnaném utkání zápasníkovi arménské národnosti startujícímu za Bohemians Praha. „Zbývající dva naši zápasníci Pavel Křišťák a Jiří Janoušek se do finálových bojů neprobojovali,“ doplnil předseda oddílu Sokola Rtyně Jaromír Dřízal.

Pechek se stal mistrem republiky v maratonu

Úpice – Závodníci Maratonstavu Úpice se představili na Pražském maratonu v nejlepším světle. Petr Pechek se stal mistrem ČR v osobním rekordu 2:22:18. Na desátém místě skončil Milan Janata v čase 2:37:20. Velmi pěkného výsledku dosáhl i František Pechek, který se ve své kategorii umístil na druhém místě v čase 2:55:46. Zajímavostí je, že František, otec Petra, vybojoval mistrovský titul ČSSR v roce 1983 a matka Šárka Balcarová-Pechková v roce 1980.

Běh dvojic zítra ve Rtyni, závod pro všechny

Rtyně – Lyžařský oddíl TJ Baník Rtyně ve spolupráci s Městem Rtyně a TJ Maratonstav Úpice pořádá zítra tradiční a populární Běh dvojic. Start první kategorie je v 17 hodin, prezence bude probíhat od 16 hodin v restauraci Hampejz na hřišti. Hlavní závod dospělých měří 8 km, poběží se veškeré dětské a žákovské kategorie. Více informací na tel. 724 180 060.

Trojnásobný rekordman: silový trojbojař Hron

Novopečeným mistrem republiky v silovém trojboji se v kategorii RAW (bez dresů) do 110 kg stal s velenáskokem 75 kg úpický sportovec Petr Hron. Vynikající výkony, kterých na trutnovském šampionátu dosáhl, ho navíc katapultovaly do tabulek národních top výkonů. Od poslední dubnové soboty je Hron držitelem tří českých rekordů: ve dřepu 250 kg, v mrtvém tahu 265 kg a v celkovém součtu trojboje 675 kg.

Boxer Štelzer získal bronz

Povrly, Trutnov – Boxer Vít Štelzer z BC Loko Trutnov se o víkendu v Karviné úspěšně zúčastnil mistrovství České republiky juniorů. V turnaji, kde startovalo celkem 82 závodníků, obsadil třetí místo. „Byl to jeho první start, na takto velkém turnaji,“ připomněl spokojený trenér Karel Kubec.
Páteční volný los poslal trutnovského borce do semifinále, kde na něj čekal zkušený soupeř z BC Ostrava Poruba, Kamil Beníček. Účastník letošního mistrovství světa má odboxováno 41 zápasů, Štelzer zatím jen sedm. V opatrném souboji nakonec zkušenější Beníček potvrdil roli favorita a přes Štelzera došel až do finále a s přehledem se pak stal i mistrem ČR. „Vít podal velice dobrý výkon a z utkání mohl odejít se vztyčenou hlavou. Zisk bronzové medaile mu nejen za toto utkání, ale celkově, právem náleží,“ dodal Kubec.

Fčely z Baníku šampiónkami Královéhradecka

Dolní Kalná – Místní Sokolovna se ve sváteční den 8. května stala dějištěm 3. Šipkohraní letošní sezony. Dorazila sem takřka stovka šipkařů, kteří odehráli na čtrnácti terčích celkem osm soutěží. Úvod obstarala ligová soutěž ženských družstev, jejíž sezona 2009/2010 měla vrcholit závěrečným hracím dnem právě v Kalné. Avšak výkonnostní rozdíl mezi startujícími zapříčinil to, že o pořadí bylo rozhodnuto již dříve, konkrétně v březnu po třetím hracím dni. V Kalné se tedy hrálo de facto už jen z povinnosti. Titul mistryň Královéhradeckého kraje si vyházely suverénním způsobem Fčely z Baníku Žacléř, které v sezoně neztratily jediný bod. Prvenstvím se navíc kvalifikovaly jako jediné z našeho kraje na Mistrovství republiky, které proběhne poslední květnový víkend ve Valdicích. Současně s ligou žen se rozehrály soutěže dětí. Jejich hlavní turnaj Regionální Master hráli chlapci a dívky odděleně, pozdější vložený Místní Open již společně. Prvenství ukořistili Lucie Paterová v žákyních, Roman Benecký v žácích a Libor Laba ve společném turnaji.

Po mladých nadějích patřily terče dospělým. Tradicí se stává, že nejlepší hráčkou dne je Alena Procházková. Ta se znovu objevila na nejvyšším stupni, a to jak ve dvojicích (se spoluhráčkou Lenkou Schedivou), tak v individuálním turnaji. Procházková opět potvrdila, že je špičkovou hráčkou.
Podobný kousek předvedl v mužích Karel Sedláček. Nejprve kraloval párům (ve dvojici s neznámým Daliborem Chráskou, který si zajistil potřebnou registraci hodinu před startem turnaje). Ovšem v jednotlivcích byl nad jeho síly Daniel Záruba, a tak ke zlatu přidal „pouze“ stříbro. Také Záruba patřil mezi úspěšné v Šipkohraní. Vedle prvenství si odvezl ještě třetí příčku z dvojic. Pro úplnost nutné zmínit další dva dvojnásobné medailisty – Iva Zálabská a Pavel Pospíšil (dvakrát bronz). Překvapením dne organizátoři neoficiálně vyhodnotili čtvrté místo Anety Petrové.