Finálového závodu se zúčastnilo celkem 29 štafet a právo účasti si trutnovští gymnazisté vybojovali vítězstvím v semifinálovém klání. První běžci štafet startují v elitní skupině společně s favority a nejlepší běžci jsou schopni alespoň část úseku se s nimi udržet v popředí, což je pro ně neopakovatelný zážitek.

Konkurence byla nesmírně silná a trutnovská štafeta se v průběhu závodu usadila na osmém místě. Největším problémem však bylo, že se časový odstup neustále zvětšoval a vývoj závodu nedával příliš šancí na vylepšení. Nakonec přece jen vynikající běžec trutnovské štafety Dominik Sádlo, který běžel nejdelší závěrečný úsek (6 km a 195 metrů), dokázal předběhnout dva soupeře a dovedl svůj tým na konečné šesté místo.

Východočeši tradičně porazili i některá sportovní gymnázia. Například v semifinále i finále Sportovní gymnázium Pardubice. Výsledné časy jednotlivých štafet jsou vlivem nepříznivého počasí horší než v minulých letech, ale stejný efekt se vyskytl i v jiných kategoriích, takže nelze říci, že by byla v letošním roce úroveň slabší.

Tým Gymnázia Trutnov fandil také Petru Pechkovi, který se nakonec stal mistrem ČR v maratonském běhu pro rok 2014. Tento závodník nejenže pochází z Trutnova, ale je také absolventem zdejšího gymnázia a navíc byl finišmanem školní štafety ve finále Juniorského maratonu v roce 2002. Šesté místo je dalším vynikajícím úspěchem reprezentantů školy, kteří důstojně navázali na předchozí výsledná umístění. Za přístup, obětavost a bojovnost si zaslouží největší obdiv.

Konečné výsledky

1. Sportovní gymnázium Jablonec n. N. (2:35:24), 2. Sportovní gymnázium V. Makovského Nové Město n. M. (2:35:24), 3. Sportovní gymnázium Jilemnice (2:36:17), 4. Gymnázium Šumperk (2:37:19), 5. Gymnázium Přípotoční Praha (2:38:55), 6. Gymnázium Trutnov (2:40:31),…

Gymnázium Trutnov reprezentovali (uvedeni podle úseků): Jan Štěpánský, Michal Daněk, Jana Adámková, Patrik Meisner, Aneta Váchová, Vladimír Šlofar, Barbora Švarcová, Patrik Gőtz, Matyáš Zieris a již zmiňovaný Dominik Sádlo.

(urb, to)