Takřka čtrnáct dní před startem se hlásí první posádky, a tak již dnes je jisté, že by v Podkrkonoší neměli chybět například otec a syn Semerádovi, manželé Mulačovi, Vladimír Berger, Hendrichovi, Jiří Jevický se Škodou 130 RS, Josef Peták nebo „navrátilec“ a místní hvězda rallyového sportu Jindřich Štolfa (Fiat Punto). S vozem Mitsubishi s pohonem CNG by měl odstartovat účastník tří závodů formule 1 Tomáš Enge.

Zajímavá posádka se rovněž objeví mezi předjezdci. Další návrat do rally hlásí Tomáš Zelenka, který sedadlo spolujezdce ve Fabii Tdi vyčlenil jako dárek k životnímu jubileu svému strýci Zdeňkovi. Tomáš Zelenka se mimo jiné zapsal jako premiérový absolutní vítěz Rally Vysočina Okříšky, kdy jej navigoval Petr Gross.

Jasno mají organizátoři také v nejzajímavějším doprovodném programu – setkání s legendami rally. Účast přislíbili Svatopluk Kvaizar s Jiřím Kotkem, Josef Srnský – Jiří Syrovátko, Ladislav Křeček s Janem Krečmanem a dále Oldřich Horsák a Jiří Šedivý. Pro diváky a fanoušky automobilového sportu se tak naskytne jedinečná příležitost získat autogramkarty (budou součástí programu) a podpisy v pátek 7. srpna odpoledne při autogramiádě, která proběhne na náměstí v Trutnově před představováním posádek. A to i s účastí patrona Rally Krkonoše – Norem Johem Hauglandem.

V páté soutěži MČR ve sprintrally se objeví mírně pozměněné čtyři úseky rychlostních zkoušek, které se pojedou vždy dvakrát. Jedná se zároveň o jedinou soutěž v ČR, kdy je délka rychlostních zkoušek větší než „přejezdové kilometry“.

Legenda Haugland se zúčastní Rally

Sice ne v roli jezdce, ale přesto bude přítomen John Haugland na letošní Rally Krkonoše. „Přijedu sem odpočívat, pobavit se, podívat se na nové české talenty. A samozřejmě se rád zúčastním setkání legend. Těším se, že se znovu setkám se starými přáteli,“ vzkazuje norská legenda organizátorům z HBV Motorsport. Přiznivci autosportu se tak mohou těšit na další cenný podpis. Ten mohou získat již v pátek v podvečer na trutnovském náměstí při setkání legend, neboť při této příležitosti bude vytištěna i autogramkarta tohoto norského jezdce. Haugland byl po mnoho let členem továrního týmu Škoda.