Zápasy druhého kola Českého poháru začala dvěma krajským zástupcům nová házenkářská sezona. Jak hráči Náchoda, tak klub ze Dvora Králové nad Labem do ní vstoupili úspěšně.

Náchodští se ve svém prvním ostrém duelu představili na palubovce Ledče nad Sázavou, kde po vcelku suverénním průběhu zvítězili rozdílem osmi branek 26:18. Dařilo se i regionálnímu rivalovi. Ten se sice v hale druholigových Pardubic nadřel více, postup si ale zajistil po výsledku 24:20.

Už tuto sobotu se oba rivalové střetnou v úvodním dějství nového ročníku I. ligy. Hrát se bude od 17 hodin v Náchodě. Ve hře bude taktéž třetí východočeský zástupce. Jičín B hraje ve stejnou dobu ve Strakonicích.

Český pohár mužů

Ledeč n. S. – Náchod 18:26 (9:9)

Po naprosto vyrovnaném prvním poločase, kdy žádný ze soupeřů nevedl více než rozdílem jediné branky, rozhodl o vítězi nástup favorita do půle druhé.

Nejprve hosté odskočili do stavu 9:13, a když na světelné tabuli svítilo skóre 13:15, podařilo se Náchodským vsítit osm branek v řadě.

Na tento knockout už domácí odpovědět nedokázali a s pohárovou soutěží se tak pro letošek loučí.

Fakta – branky: Jeřábek 4, Procházka a Vránek 3, Drápela 3/2, Wurm, Kroutil, Novák a Machálek 1 – Cvejn 6, Kosinka 5/1, Lojda 5/2, Vaněk, Tyler a Novohradský 2, Hejzlar, Lipovský, Pozděna a Štajnrt 1. Rozhodčí: Svítek, Václavík. Vyloučení: 2:3. ŽK: 2:0. ČK: 1:0. Diváci: 100.

Pardubice – Dvůr Králové 20:24 (11:11)

Vyrovnaný první poločas s favoritem odehrály i bojovné Pardubice, které proti Dvoru Králové zpočátku jen dotahovaly skóre, aby chvíli před odchodem do šatny i dvakrát o gól vedly.

Po pauze měli stále navrch Dvoráci, trhnout se soupeři na více než tříbrankový rozdíl ale ne a ne se podařit. Definitivní pojistka tak přišla až v posledních dvou minutách, kdy se už domácí od stavu 20:21 střelecky neprosadili.

Fakta – branky: Joudal 5, Farka, Kutílek, Faltejsek, Knoll, Kopáč a Pospíšil 2, Šmahel a Šmidrkal 1, Novotný 1/1 – L. Picha 6/3, Šturm a Bonaventura 4, P. Voňka 3, Pavelka 2, Kamberský, Zelinka, Šeba a Jakub Kirschbaum 1. Rozhodčí: Artl, Navrátil. Vyloučení: 3:2. ŽK: 2:1. Diváci: 90.

Los 1. kola I. ligy

Sobota 14.00: Vršovice – Vsetín. 17.00: Náchod – Dvůr Králové nad Labem, Strakonice – Jičín B, Velká Bystřice – Litovel. Neděle 13.00: Hustopeče – Chodov. 15.30: Zlín – Bystřice pod Hostýnem.