Odvážný souboj s extraligovým favoritem odehráli se ctí volejbalisté TJ Zikuda Turnov. Prohráli sice 0:3, v průměru ale v každém setu uhráli se soupeřem 20 bodů. Za pohárovou porážkou se v rozhovoru pro Krkonošský deník ohlédl hrající trenér PAVEL STARÝ, pro něhož bitvy s extraligovými giganty rozhodně nebyly ničím novým.

Trenére, po jak dlouhé době jste vy sám nastoupil proti soupeři z Odoleny Vody?
Vzpomínky jsou nezvykle čerstvé. Odolenu Vodu jsme totiž společně dokázali porazit na letním turnaji v Dřevěnicích, kde jsme na sebe narazili v semifinále. Pokud se ale ptáte vyloženě na mě osobně, pak jsem proti nim naposledy narazil v minulé sezoně ještě v dresu Benátek.

Extraligový celek v Českém ráji dominoval. Přesto: našla se chvíle, kdy byste věřil třeba minimálně na tie-break?
Nám se v utkání povedl začátek, na soupeře se nám dařilo a chvíli jsme dokonce i vedli. Upřímně, v té době jsem opravdu věřil, že bychom klidně mohli i vyhrát nebo zápas přinejmenším dovést do zkrácené hry. Jenže postupem času nás zkušený soupeř začal výrazně přehrávat servisem a hlavně díky němu byl lepším týmem.

V dresu hostů nastoupili hned tři zahraniční borci. Jak velkými oporami pro tým Odoleny Vody jsou a kdo zaujal vás?
Když má extraligový tým v sestavě zahraniční posilu, tak by právě tito hráči měli ty naše převyšovat. Za Odolenu Vodu nastoupili kluci z Portorika, Brazílie a Slovenska a musím říct, že byli opravdu kvalitní. Především Portorikánec s Brazilcem ukazovali rozdíl mezi extraligou a první ligou.

Tento výjimečný zápas byl ale také o turnovských volejbalistech. Uhráli jste proti favoritovi 60 míčů, jste s touto statistikou spokojen?
Předně musím říct, že tým Odoleny Vody u nás nepředvedl stoprocentní výkon. Ne že by hráli na půl plynu, ale rozhodně neukázali vše, co umí a co předvádějí v extraligových zápasech. I s ohledem na to bych byl spokojenější, kdyby těch bodů na naší straně bylo více. Šedesát ale rozhodně není ostudou. Odehráli jsme proti favoritovi slušný duel, ale musíme brát, že rozdíl třídy byl vidět.

Zajímavost pod sítí

Loni turnovští volejbalisté ukončili pohárovou pouť porážkou od SK Volejbal Ústí nad Labem (1:3). Letos je vyškolil tým AERO Odolena Voda. A právě tyto dva celky se potkají ve vzájemném souboji v rámci 3. kola. 

Kdo myslíte, že se z vašeho kádru přiblížil extraligovému výkonu?
Nerad bych někoho jmenoval nebo vyzdvihoval jednotlivce. Hráli jsme po celý zápas kolektivně a společně jsme také prohráli. Nemyslím si, že by někdo vyčníval.

Ve Skálově ulici se na pohárový duel sešla tradičně pěkná návštěva. Vnímali jste výraznější kulisu oproti ligovým bojům i na palubovce?
Máte pravdu, návštěva se sešla velmi slušná. Ona ta podpora je u volejbalu ve všech halách podobná. Když se podařilo uhrát několik míčů v řadě, byla atmosféra fakt bouřlivá. Naopak, jakmile jsme se dostali do útlumu, klesala i kulisa. Pro nás to znamená jediné. Musíme hrát tak, aby fanoušci chodili a měli důvod zatleskat a hnát nás vpřed.

Už v pátek vás čeká návrat do prvoligové reality. V čem byl tento duel poučný, co by si z něho váš tým měl vzít?
Poučný byl určitě v tom, že odhalil naše slabiny. Je teď na nás, abychom na nich v tréninku pracovali. Musíme si je vyhodnotit, více se jim věnovat. Tím, že jsme z poháru venku, se můžeme soustředit na ligové souboje a na tenhle zápas rychle zapomenout.

Letos se vám zatím v soutěži daří skvěle. Jakožto druhý tým tabulky jedete na Moravu v roli favoritů. Na zisk kolika bodů si proti Starému Městu a Brnu B troufáte?
Nám se tu pro letošek sešla sestava plná zkušených hráčů. Při zodpovědném výkonu si troufám říct, že v roli favoritů budeme nastupovat možná ke každému utkání. Musíme na sebe být nároční. Na Moravu jedeme s tím, že chceme k oběma duelům přistoupit zodpovědně, nic nepodcenit a pokusit se samozřejmě o zisk všech šesti bodů.