Poslední turnaje prvního pololetí přinesly jubilejní dvacátý a rázem i 21. turnaj tohoto roku. Velká cena Chomutova byla pro účastníky mezinárodním kláním a zároveň třetím kolem Českého poháru. Ten se proměnil v jeden z pěti nominačních turnajů na přebor republiky a prioritní akci si nenechali ujít mladší žáci David Šopinec, Michal Imerlišvili, starší žáci Matěj Krčmář, Jan Lisý, Vojtěch Vach, Tobiáš Chmelík a dorostenec Petr Kudrna.

Postup na vrcholné souboje ČR si jednoznačně zajistil David Šopinec. Ve váhové kategorii do 34 kilogramů nastoupilo jednadvacet bojovníků. Prvního soupeře Ondřeje Urbana z Prahy porazil trutnovský judista před časovým limitem. Stejně dopadly i duely s Jonášem Černým z Čáslavi a jihlavským Ctiborem Hotovcem. Zde šlo o Davidův stý vyhraný zápas.

Semifinálová bitva s pozdějším vítězem kategorie Šimonem Roháčkem z Jablonce nad Nisou ale podkrkonošskému sportovci nevyšla. Celé dvě minuty se David snažil obrátit zápas ve svůj prospěch, ale zkušený soupeř si lepší skóre pohlídal. Páté utkání se změnilo v přímou bitvu o bronz a reprezentant Lokomotivy jej zahájil velmi aktivně. Celý zápas měl ve své režii a jedna bodovaná technika stačila k vítězství. Šopinec si suverénně zajistil nominaci na listopadový přebor České republiky, který se bude konat v Ostravě.

Ostatním trutnovským borcům se v Chomutově tolik nedařilo, ale důležité body do rankingu získal Jan Lisý, jenž vybojoval dva vítězné zápasy. Michal Imerlišvili a Vojtěch Vach zvládli uspět alespoň v jednom.

Do polského Strzegomu vyrazila o víkendu tři trutnovská „mláďata", aby se pokusila uspět na tamním Memoriálu Edwarda Brzegowo. Atmosféru dalšího mezinárodního turnaje okusili Petr Čížek, Ondřej Frejvald a Marek Novák. Při vyhlašování výsledků zaznělo „Lokomotiva Trutnov" hned třikrát. Všichni trutnovští bojovníci se totiž postavili na stupně vítězů. Čížek s Novákem brali stříbro, Frejvald ve své kategorii skončil třetí.

(got, to)