O prvním červencovém víkendu se ve Štikovské rokli tradičně jezdí závod mistrovství Evropy. Jenže kvůli covidu se organizátoři rozhodli pro změnu. Tedy 10. a 11. července se pojede závod domácího mistráku a Evropa se posune na první zářijový víkend. ,,Doufám, že divácí přijdou na oba závody, i když jsou v netradičním termínu. Ja bych chtěl doma v Nové Pace startovat v září. Doufám, že stihneme připravit závodní speciál," nechal se slyšet lužanský matador Václav Fejfar. 

Ten na startu republikového závodu o tomto víkendu bude chybět. Za jeho tým však bude závodit Petr Šimurda, který minulý týden ovládl závod evropského šampionátu v Litvě. A i v dalších třídách se představí to nejlepší z českého autokrosu. V Junior Buggy si to o vítězství budou chtít rozdat Medlík s Pytlounem. Hodně zajímavá bude třída Buggy 1600, kde se představí nadějné mládí Novotný, Hartman či Kindl. Skvělou podívanou nabídne královská Super Buggy, kde bude největším favoritem Kubíček. Toho budou chtít prohnat Nikodém, Jordák a další. Chybět nebude ani šestasedmdesátiletý Jaroslav Hošek. 

První měřené tréninky se pojedou v sobotu od 8 hodin. Odpoledne budou na programu první dvě rozjížďky. Vše vyvrcholí v neděli. Dopoledne se dokončí zbylé rozjížďky a odpoledne už bude patřit semifinálovým a finálovým jízdám. Vítězové by měli být znami po 16 hodině. 

,,Kromě Vaška Fejfara na startu nikdo nechybí. Máme tady vynikající konkurenci, diváci si to určitě užijí. Veřím, že si jich do Štikovské rokle najde cestu několik tisíc," říká člen organizačního výboru Pavel Vydra.