„Auto jsme měli velmi kvalitně připravené a už při krátkém testu před soutěží jsem vyjádřil velkou spokojenost," sdělil své pocity před startem Jindřich Štolfa.

Na „svůj třetí Pačejov" se těšil i Zdeněk Hawel: „Dvakrát jsem tady nedojel. Poprvé jsme s Jindrou skončili v rybníku už po pár set metrech první erzety a auto jsme měli plné bahna. Podruhé jsem zde se Zdeňkem Kučerou a ex-tovární Felicií Kit Car skončili pro technickou závadu na druhé erzetě."

Na erzetách bylo vidět, že Škoda 130 RS Štolfovi vyloženě sedí a on je schopen prodat své jezdecké umění v rychlé a přitom na oko efektní průjezdy. Po polovině soutěže se posádka usadila na čele třídy V1, což ani sama nečekala. Bohužel na páté rychlostní zkoušce to přišlo: „Postihla nás celkem banální závada, když nám prasklo plynové lanko. Museli jsme na erzetě zastavit a Jindra nastavil plyn tak, abychom ji dokončili. Stálo nás to téměř čtyři minuty ztráty. V první vesnici jsem našel kus drátu a lanko jsme provizorně nastavili. Další erzetu jeli jen na tři čtvrtě plynu, takže jsme oproti prvnímu průjezdu ztratili další drahocenné sekundy. V servisu nám doprovod závadu odstranil a my vyrazili z osmého místa stahovat soupeře," popisuje příhodu Zdeněk Hawel.

Za pouhé dvě rychlostní zkoušky se Štolfa s Hawlem posunuli až na čtvrté místo a nebýt pětivteřinové penalizace za „škrtnutí" v retardéru, byli dokonce třetí – na bronz chyběly necelé dvě sekundy. Ovšem při pohledu do výsledků lze zjistit, že tato dvojice vyhrála ve své kategorii čtyři erzety z osmi a v absolutním pořadí Poháru ČR zajela časy do první desítky. V cíli to znamenalo vedle 4. pozice ve třídě V1 i 14. místo celkově. Po odečtení ztráty způsobené technickou závadou by to pak znamenalo vítězství ve třídě a osmé místo absolutně.

„Krásně jsme se svezli, asi se opakuji, ale sedět vedle Jindry je úžasný zážitek. Věc, která nás postihla, bohužel k motoristickému sportu patří. Děkujeme celému týmu za přípravu auta i servis během rally a samozřejmě i všem sponzorům, kteří náš start podpořili," hodnotí účast na Horažďovicku Zdeněk Hawel.

Posádka se letos bude soustředit jen na starty s „eresou" v rámci Poháru České republiky. Dalšími soutěžemi, jichž se zúčastní, budou Rally Vyškov (v září) a Rally Příbram o měsíc později.

(vyd, to)