Basketbalistky trutnovské Kary nezvládly ani druhý duel série play out a se Strakonicemi tentokrát prohrály na jihu Čech. Po domácí porážce o pět bodů padly svěřenkyně trenéra Martiška výsledkem 56:67 a jediný neúspěch je dělí od účasti v baráži o účast v příštím ročníku Renomia ŽBL. Třetí zápas se hraje již tento pátek od 19 hodin v Trutnově.

Trenér Michal Martišek se svým týmem stojí před rozhodující fází sezony. Potřebuje třikrát vyzrát na soupeře ze Strakonic. První duel se hraje dnes v Trutnově.
Věřím, že v play out uspějeme. Potřebujeme každého fanouška, hlásí kouč Martišek

Pokud chce Kara myslet na přímou záchranu v soutěži, aniž by se musela v baráži pasovat s nejlepším týmem I. ligy, musí bezpodmínečně vyhrát třikrát v řadě.

Play out Renomia ŽBL, 2. zápas

BK Strakonice - Kara Trutnov 67:56 (22:13, 39:25, 53:39)

Body: L. Vydrová 16 (11 doskoků), Jeništová 13, Horsáková a Rosecká 10, Jánská 9, Machytková 5, Junková a Tomšovicová 2 - Králová 15, Kozumplíková 9, Borsová 8, Finková 7, Linhartová 6, Hajnová 4, Goligoski 3, Potočková a Šmahelová 2. Rozhodčí: Salvetr, Perlík, Barták. Fauly: 19:21. Trestné hody: 23/14 – 18/11. Trojky: 3:5. Diváci: 100. Stav série: 2:0.

Zatímco v úvodním duelu Kara dlouho vedla a o vítězství přišla zcela zbytečně ztrátou náskoku, ve Strakonicích to byl soupeř, kdo měl od začátku hru plně v moci. Domácí hráčky v průběhu utkání vedly už rozdílem 22 bodů.

Trutnovské hráčky na příznivější rozdíl snížily až na konci zápasu, to už se soupeřky dávno soustředily na třetí bitvu.

Třetí zápas se hraje v Trutnově v pátek od 19 hodin. Pokud Kara zápas o naději zvládne, bude série pokračovat v úterý 29. března na strakonické palubovce a poté případným pátým utkáním 1. dubna v Trutnově.

Ohlasy trenérů

Michal Martišek, trenér Kary Trutnov: „Utkání mělo velice podobný průběh jako u nás. Domácí družstvo vedlo v prvním poločase téměř o dvacet bodů. Chtěli jsme, aby zápas měl podobný průběh jako v Trutnově i ve druhém poločase. Na domácí jsme zatlačili, dělali více ztrát, ale v rozhodujících momentech, kdy jsme hráli velice dobře v obraně a měli jsme z toho zisky, tak jsme neproměnili několik jasných pozic. Místo toho, abychom se soupeři bodově přiblížili, tak se Strakonice trefovaly a odskočily nám. Rozhodlo, že domácí družstvo mělo o 25 doskoků více. Série není u konce, hraje se na tři vítězství. Doma zabojujeme a uděláme vše pro to, abychom se v úterý do Strakonic opět vrátili.“

Trutnovské basketbalistky nečeká v sérii play out nic jednoduchého. Proti Strakonicím teď musejí otáčet stav 0:1.
Play out začalo porážkou Trutnova. Kara však ukázala, kudy vede cesta k záchraně

Petr Martínek, trenér BK Strakonice: „Zápas jsme si na začátku pohlídali, vedení jsme navýšili až dvouciferně, čtvrtou čtvrtinu dohrávala lavička. Jsem rád, že nastoupily všechny holky, a že Strakonice viděly druhou výhru. Žijeme svůj sen a jestli se nám ho podaří dokončit v Trutnově, je otázka, ale i tak jsme překvapili basketbalovou veřejnost a jsem za holky strašně šťastný.“