To se konalo v Karlových Varech a právě rodák z Dolní Brusnice byl v turnaji nejlepším z Čechů. Golfista, který k pravidelnému tréninku využívá golfového resortu na Nové Americe, tak dosáhl dalšího úspěchu, ačkoliv se na západ Čech původně nechystal.

Po úspěchu v rakouském Kremsu jste původně na republikový šampionát jet nechtěl. Proč?
Musím přiznat, že jsem se z Rakouska vrátil dost unavený. Hrálo se poměrně ve velkém vedru od pondělí do pátku a měl jsem toho dost.

Nakonec ale vášeň sportovce rozhodla a vy jste se do Karlových Varů vydal. S jakými cíli?
Viděl jsem, že tam pojedou všichni ti, s nimiž jsme působili v Rakousku v reprezentačním týmu. Hlavně proto jsem se nakonec rozhodl jinak. Říkal jsem si, že všechny uvidím a hlavně si to mezi sebou budeme moci rozdat. Co se týče cílů, pak jsem chtěl určitě uspět. Loni jsem dohrával s angínou a nakonec skončil druhý, a tak jsem se chtěl pokusit zase vyhrát.

Šampionát byl rozdělen do tří dnů. Jak z vašeho pohledu probíhal?
Dva dny se hrály na rány a teprve poté postupovala nejlepší osmička do finále seniorů i super seniorů. Konkurence byla veliká, postup dlouho nebyl jasný. Po prvním dnu jsem vedl o jednu ránu, po druhém jsem byl o jednu druhý a nakonec to dopadlo úplně jinak. Šlo o dost vyrovnaný šampionát a sem tam nechyběly ani nervy.

Šlo o mezinárodní mistrovství. Potkal jste na zeleném pažitu i úspěšné medailisty z nedávného evropského šampionátu seniorů?
Mezi super seniory bylo pouze naše reprezentační družstvo. Znal jsem také Baukeho Bulta, ale ten v družstvu Holandska nebyl.

Jak jste byl spokojen se svými výkony a byla šance na celkové vítězství nebo medaili mezi protihráči z evropských zemí?
Nakonec jsem moc spokojen nebyl. Přál jsem si právě porazit i toho Holanďana, ale on má úplně jiný handicap. Tam to byl rozdíl golfových tříd. Porazit bych ho mohl jen v případě, že by se mu vůbec nedařilo a mně naopak vycházelo všechno.

Máte stříbro z Evropy, zlato z domácího šampionátu. Co chcete v golfu ještě dokázat, když jste s ním začal tak pozdě?
(usmívá se) Tak já chci dokázat jen to, abych mohl ve zdraví při golfu ještě chvíli chodit. Úspěchy jsou krásná věc, ale v tomhle věku už musím být vděčný za každý den, při němž ještě mohu zajít na golf a zahrát si.