„Neváhal jsem a po utkání jsem šel za Petrem Štolcarem a řekl mu, že to z jeho strany to byl výkon na reprezentační družstvo,“ vyzdvihl Petr Šulc výkon hostující gólmana. „Od začátku chytal famózním způsobem, během šedesáti minut však neměl slabou chvilku. Výborně četl střelu našich hráčů a v podstatě, i když jsme se k tomu gólu dotrápili, on si většinou na míč ještě sáhl,“ pokračoval kouč ve chvále.

„Bohužel, my jsme v útoku nebyli schopni proměnit šance. Nedali jsme takové věci, které by se měli dávat. Házenkářský Pánbůh se na nás pak vymstil,“ litoval trenér moravského celku Petr Mazur. „Porážka nás velmi mrzí, protože jsme vedli o čtyři branky. S osmnácti brankami však nemůžeme chtít vyhrát,“ dodal. Napsat román o tom, jak junáci z Podkrkonoší měli v boji se severomoravským sokem slepými nabito, by však mohl i královédvorský lodivod. „Když jsme nedávali vyložené šance, nedávali jsme sedmičky, to už pak ani nevíte, jak družstvo máte koučovat,“ pronesl Petr Šulc, že bylo ubíjející pozorovat, jak se míč vrací do hry od tyčí nebo od brankáře.

Naději domácí trenér však neztratil ani za nepříznivého stavu 14:17, pár minut před koncem utkání. „Nepřemýšlel jsem o tom, jestli vyhrajeme, nebo prohrajeme. Utkání jsem chtěl zlomit. Hráče jsem stále burcoval,“ sdělil Šulc. „Upozorňoval jsem je na to, že utkání bude velice náročné, protože kde jinde by chtěl soupeř vyhrát, než na půdě mužstva, které je poslední,“ dodal.

Ale právě sobotní vítězství Dvůr Králové poprvé v sezoně odlepilo z poslední příčky extraligové tabulky, kam se naopak propadl Frýdek.

„Psychicky jsme dole. Je to stále dokola stejná písnička. Posledních deset minut chyby a neproměněné šance. Zápasu by asi více slušela remíza. Oba mančafty dřely a chtěly body urvat, ale sportovní štěstí nás obchází už několikátý zápas,“ smutnil Petr Mazur. „Kolega si stěžuje, že se k nim otočilo štěstí zády, má pravdu. K nám se otočilo čelem. Konečně,“ usmíval se Šulc.