Sobotní domácí bitva s Plzní byla totiž opět do statistik zanesena jen jako porážka. Už pátá v řadě. „Snaha udělat první krok k bodovému zisku však byla obrovská. Nasazení hráčů od začátku utkání bylo skutečně příkladné. Klukům za to nelze nic vytknout,“ prohlásil kouč Dvora Petr Šulc.

„Bohužel, poprvé v této sezoně nás nějakým způsobem nepodržel ani jeden brankář. V předcházejících zápasech, i když jsme prohráli, vždy alespoň jeden z nich zachytal na solidní úrovní. Tentokrát to nevyšlo ani jednomu,“ posteskl si při pohledu na výsledek 29:39. „Výkon brankářů však určitě nelze brát jako největší díl porážky,“ dodal.

Velké problémy dělalo Dvoru okamžité rozehrání soupeře po obdrženém gólu. Zastavit se domácím nedařilo ani na střední spojce řádícího Bečváře, autora dvanácti branek.

Nicméně Dvoráci v utkání se soupeřem poměrně dlouho drželi krok. Když po přestávce stáhli náskok na tři branky (21:24), trenér Šulc dokonce začal „větřit“ bodový úspěch.

„Byl jsem o tom dost přesvědčený. Myslím, že v té chvíli jsme měli nad Plzní navrch,“ potěšila ho hra týmu v úvodu druhého poločasu. Jenže jen do té doby, než nováček začal svou nepozorností a chybami kopírovat průběh zápasu s Jičínem. „V prostoru soupeřova levého křídla jsme zaváhali. Dlouho jsme už přitom bránili a vypadalo to, že se ubráníme. Přesto Linhart nám dal gól a zase na nás padla deka,“ našel dvorský kouč jeden z klíčových momentů utkání.

Nutno ale dodat, že Západočeši v Podkrkonoší předvedli vynikající výkon. „Hráli jsme už s Karvinou i Lovosicemi, ani jeden ale ve mně nezanechal takový dojem v sehranosti a rychlosti jako Plzeň,“ sdělil trenér Petr Šulc. „A hlavně to, co dělá Plzeň Plzní, je role a vůdčí schopnosti Šetlíka,“ vyzdvihl hru české házenkářské legendy, která z pozice pivota diriguje mančaft. „Prohra o deset vypadá hrozivě. Výsledek je pro nás krutý, vytvořil se až možná v posledních osmi minutách,“ uzavřel kouč, jehož tým teď bude cestovat do Kopřivnice.