Ve dnech 14. a 15. března se v disciplínách slalom a obří slalom o cenné trofeje popere více než 250 závodníků z celého světa. Ačkoliv je zatím sezona plná překvapení a spíše než odjetých závodů těch zrušených, organizátoři ze společnosti SJ SKI věří, že FIS Masters CUP v Peci proběhne jako každoročně s neopakovatelnou atmosférou a ku spokojenosti lyžařů i organizátorů.

Světový pohár v Peci pod Sněžkou má svoji bohatou historii. Letos se na českém území bude konat po patnácté a většinu z uspořádaných akcí hostila právě Pec. Oblíbenost tohoto závodu dokládá i skutečnost, že se na sjezdovku Javor sjíždějí závodníci opravdu z celého světa. Mezi přihlášenými nechybějí tradiční silné lyžařské velmoce jako jsou Němci, Rakušané, Francouzi nebo Italové, letos se však mohou příznivci závodního lyžování těšit i na účastníky z Austrálie, Chile i USA.

Mezi pravidelné a skoro nejpočetnější skupiny patří Slováci. I letos jich ve startovní listině bude na dvě desítky, avšak jedno jméno bude ve startovní listině velmi scházet. Na podzim loňského roku nečekaně zasněžené sjezdovky navždy opustil velký závodník a lyžařský činovník Janko Chasák. Pravidelný účastník peckých závodů od roku 2008 patřil mezi nejveselejší účastníky celého seriálu FIS Masters CUP!

Ambiciózní jsou pochopitelně domácí závodníci. Ve světové konkurenci se pravidelně umisťují na předních místech a letos se dokonce čeští reprezentanti prosadili na Zimních mezinárodních hrách v Innsbrucku. Několik medailí jen dokládá, že závodní lyžování má v České republice velkou tradici spojenou s významnými úspěchy.

„Tímto všem medailistům gratulujeme!“ za hlavního organizátora mezinárodních závodů doplňuje Iva Kárníková.

K samotným závodům neodmyslitelně patří také bohatý doprovodný program a slavnostní večer s vyhlášením výsledků spojený s rautem, který se již pravidelně koná v hotelu Horizont.

„I letošní ročník se uskuteční za podpory a záštity ministryně Ministerstva pro místní rozvoj, hejtmana Královéhradeckého kraje a významných partnerů i zástupců regionálních i celostátních médií. Bez této pomoci bychom tuto náročnou mezinárodní sportovní akci nemohli zorganizovat,“ připomíná Iva Kárníková za společnost SJ SKI.

Jak již bylo řečeno, předpokládá se bohatá účast, nebudou chybět ani ti skalní závodníci s ročníky narození 1925.