Oba celky spolu v sezoně bojují o osmou příčku, znamenající jistotu záchrany druhé ligy. Aby se Dvoráci na rivala dotáhli, potřebovali jej dvakrát porazit. Podařilo se to však pouze jednou, a tak rozdíl mezi oběma celky zůstal stejný.

II. liga

VK Tambor Dvůr Králové – TJ Praga 0:3 (-21, -24, -21)

Hráči obou kolektivů dobře věděli, oč ve vzájemné bitvě hrají. I proto byla na jejich projevu znát nervozita. S tou se zpočátku lépe vyrovnávali domácí bojovníci a od začátku si udržovali mírné vedení.

Jenže dotáhnout důležitý první set do zdárného konce se nepovedlo. Hosté od poloviny sady skóre nejen, že dohnali, ale stihli jej i zvrátit a dovést hru do vítězného konce.

Scénář z prvního dějství se opakoval i ve zbytku celého utkání. Tambor vždy začal lépe, trápil se ale na servisu, a to je činnost, která leckdy zápasy rozhoduje. Bylo tomu i tentokrát. Druhý set domácí „projeli" v úplné koncovce (24:26) a ve třetím už hosté potvrdili psychickou pohodu.

VK Tambor Dvůr Králové – TJ Praga 3:0 (21, 21, 22)

Obědová pauza ve volejbale obvykle vítězům slouží k pobavení, poraženým naopak k probrání válečné taktiky na řádnou odvetu. A tu domácí nejspíš vymysleli kvalitně. Hned v prvním odpoledním setu soupeře jasně přehráli, na čemž měl podíl jak jejich soustředěný výkon, tak i změny v hostující sestavě.

Výrazně se navíc zlepšil servis, jehož taktické vedení dělalo pražskému liberu velké problémy. I zbylé dvě hry tak domácí dokázali dovést do vítězného konce a před zbývajícími čtyřmi duely ještě vykřesali, byť jen teoretickou šanci, na přímou záchranu v soutěži.

Další zápasy 29. a 30. kola
Hronov – Tesla Brno 1:3 a 0:3, Šlapanice – Žďár nad Sázavou 3:1 a 3:0, Střelice – Hrotovice 1:3 a 2:3, Česká Třebová – Velké Meziříčí 0:3 a 0:3.

Program 31. a 32. kola (5. 3.)
Sobota 10.00: Velké Meziříčí – Dvůr Králové, Praga – Střelice, Hrotovice – Šlapanice, Tesla Brno – Česká Třebová. 11.00: Žďár nad Sázavou – Hronov.