Letos je zde přivítalo opravdu nádherné počasí, a tak místní pořadatele mohla těšit rekordní účast 7 družstev žen a 21 kolektivů mužů. Soutěžilo se na 2 B hadice a nástřikové terče, k tomu samozřejmě místní specialita s losováním postů na startovní čáře.

V praxi to vypadalo tak, že soutěžní družstvo si připravilo své nářadí na základně a poté se provedl los, kdo co bude při útoku dělat. Takže samozřejmě docházelo k velmi zábavným situacím. Ne každý proudař si rozumí se sacím košem a naopak spojovači savic nemívají zrovna postavy proudařů …
V kategorii žen vyšla Bozkovu sázka na jistotu. Při svém útoku se ani nepokoušely nabírat, ale sály klasickým způsobem. Tuto určitou ztrátu poté dohnaly perfektním nástřikem a dokázaly zvítězit, i když družstva Košťálova a Jablonce nad Jizerou jim konkurovala opravdu zdatně.

V kategorii mužů se sešla opravdu dobrá konkurence a o zajímavé okamžiky rozhodně nebyla nouze. Nejlépe si se svým úkolem poradil Jesenný, těsně následovaný Bystrou nad Jizerou. Tato dvě družstva předvedla opravdu perfektní útoky, na kterých v podstatě systém losu nezanechal žádnou stopu. Ostatní družstva už zaostala o více než tři vteřiny, přesto si všichni zaslouží pochvalu za bojovnost, nikdo svůj pokus nevzdal a všichni dokončili.

Výsledky: Ženy: 1. Bozkov 32,90, 2. Košťálov 33,09, 3. Jablonec nad Jiz. 37,81, 4. Víchovská Lhota 41,56, 5. Jesenný 47,00. Muži: 1. Jesenný 24,12, 2. Bystrá nad Jiz. 24,72, 3. Košťálov B 28,10, 4. Jílové 28,31, 5. Dolní Sytová 28,62.

Karel Čermák