Přitom úvod přípravy začal pro divizního hráče snově. Na testy si jej pozvali do Hradce Králové. V druholigovém klubu však odtrénoval pouze týden. Pak přišlo již zmíněné zranění.

„Koleno nevydrželo nejspíš z přetrénování,“ vysvětloval. „Jeden tréninkový den v Hradci se rovná asi třem čtyřem ve Dvoře,“ srovnával zátěž. „Tím nechci nijak snižovat kvalitu tréninků ve Dvoře, ale přeci jen profesionální úroveň, navíc v klubu, který má ambice na postup do Gambrinus ligy, je úplně o něčem jiném,“ dodal Klazar.

Každý den dvoufázový trénink. Od 9 hodin posilovna, potom trénink, oběd, trénink a výběh. „Posilovna byla třikrát týdně, takže nápor byl velký,“ prozradil věkem ještě dorostenec. „Kdybych měl představu, jak to všechno probíhá, asi bych se na to dostatečně připravil. Jelikož jsem se připravil špatně, nezvládl jsem to,“ řekl zklamaným hlasem.

Problém Radek Klazar viděl také se školou. „Nejsem nijak výjimečným studentem, a proto by tahle varianta byla těžko přijatelná,“ poznamenal návštěvník Pedagogického lycea v Jaroměři, který se teď nejvíce chce soustředit na maturitu.

S nataženým úponem laboroval měsíc. Potom se zařadil zpět do přípravy divizního týmu. Jenže jej skolila angína. „Teď jsem dobral antibiotika, a proto je moje nasazení do zápasu vyloučené,“ tvrdí útočník. V neděli proti Nové Pace se tak nejlepší dvorský střelec se čtyřmi podzimními trefami na hřišti s největší pravděpodobností neobjeví.

„Jarní část bude velmi náročná. Čeká nás patnáct těžkých zápasů, ale pohled na tabulku mě neznervózňuje, protože nikdo z nás na boj o záchranu nepomýšlí,“ nahlédl do blízké divizní budoucnosti hráč, který byl loni v létě na testech v pražské Slavii.

Radek Klazar