Kara Trutnov (4. místo, 23 body) – Basket Slovanka (21 bod). S jasnou motivací napravit sobotní nepovedené domácí vystoupení s Karlovými Vary a přiblížit si rozhodujícím způsobem účast v nadstavbové skupině A1 půjdou basketbalistky Kary Trutnov do dnešního souboje se Slovankou. Ten v jejich domácí hale 3. ZŠ Komenského začíná v 18 hodin. „Čeká nás ambiciózní družstvo Slovanky, které dokázalo v sobotu vyhrát na Spartě,“ prohlásil trenér Kary Trutnov Martin Petrovický.
První vzájemné utkání jeho družstvo s přehledem zvládlo a vyhrálo vysokým rozdílem 103:61. „Přesto nás nečeká nikterak lehké utkání, neboť Slovanka se v posledních zápasech hodně zlepšila,“ varuje Petrovický. „Nesmíme se dopouštět tolika nevynucených chyb jako v zápase s Karlovými Vary, které nakonec rozhodly o naší porážce,“ vrátil se trutnovský lodivod v myšlenkách k sobotnímu zápasu. Chybět Trutnovu budou stále dvě zraněné dorostenky, Smilnická a Koďousková.

TJ Sokol Hradec Králové (5. místo, 22 bodů) – BK Czech coal Aldast Strakonice (6. místo, 21 bod). Atraktivní souboj, v němž půjde o hodně, se od 18.30 hodin odehraje ve sportovní hale na Eliščině nábřeží. Oba týmy s největší pravděpodobností čekají po základní části boje v nadstavbové skupině A2 a vzájemné zápasy mohou po jejím skončení hrát velmi důležitou roli. V tom prvním uspěly sokolky, které na jihu Čech zvítězily 86:77.
„Měli jsme tam tehdy velmi dobrou úspěšnost střelby. Kéž by se to dnes opakovalo,“ vyslovil přání hradecký kouč Miroslav Volejník, který se musí obejít bez Růžičkové, jež je na studijní stáži, a nemocné Věchtové. „Soupeřova síla tkví pod košem a ve velmi dobré střelbě z dálky. Na to se musíme připravit,“ upozorňuje. Strakonice v minulém kole prohrály doma s USK Praha 43:80.