Kara Trutnov – Valosun Brno 74:78 (22:20, 36:39, 52:59)

Body: Mišurová 19, Nováková 14, Komžíková 12, Kušlitová 11, Vacková 8, Hindráková 6, Tothová a Šnajdrová 2 – Vlková 22, Zrůstová 18, Večerová 11, Křížová 10, Svobodová 8, Giacintová 6, Mračnová 3. Rozhodčí: Kučera, Lukeš. Fauly: 22:23. Trojky: 9:3. Trestné hody: 25/19 – 27/21. Diváci: 980.

Takřka tisícovka diváků sledovala na trutnovském kolbišti vydařenou bitvu. Kara zaskočila zkušený Valosun skvělým nástupem, brzy vedla 17:7. Když ale hostující tým na konci třetí čtvrtiny odskočil na desetibodový rozdíl (47:57), zdálo se být rozhodnuto. Východočeské bojovnice však sérií pěti trojek otočily na 64:61 a sváděly s favoritem otevřený boj. Na jeho konci byly v ohlušující atmosféře šťastnější Brňanky a domácím se tak pomalu rozplývá možnost vměstnat se do skupiny A1, do níž obdrží vstupenku jen čtyři nejlepší týmy základní části. „Takhle si představuji, že náš tým půjde. Ukázal svou sílu, a že se s ním musí počítat,“ pochválil svěřenkyně i přes porážku kouč Martin Petrovický.

BK Czech coal Aldast Strakonice – Sokol Hradec Králové 74:81 (15:19, 37:36, 52:60)

Body: Johnová 20, Škrabalová 19, Uhrová 17, Reisingerová 15, Kůsová 2, Musilová 1 - Ovsíková 22, Kysilková 21, Hartigová 14, Stará 9, Rosenbaumová 6, Pochobradská 5, Šindelářová 4. Rozhodčí: Kec, Vávrová. Trestné hody: 9/7 – 8/8. Trojky: 5:7. Fauly: 11:21. Nejlepší hráčka: Andrea Ovsíková (Hradec Králové).

Vyrovnaný zápas se zlomil na konci třetí čtvrtiny, kdy úspěšným trojkovým pokusem zvyšovala Kysilková vedení lvic na 52:60. Jihočešky se sice pokusily zápas zdramatizovat (62:66), ale Hradec si vítězství úspěšnou střelbou pohlídal. ,,Soupeř měl výraznou výškovou převahu. Do poločasu jsme ke všemu kvůli přísnému metru rozhodčích nasbírali hodně faulů a byli nuceni změnit obranu. Holky to zvládly skvěle. Celkem jsme zaznamenali sedm trojek a dovedli utkání k vítězství. Náš výkon mě mile překvapil,“ poznamenal hradecký kouč Miroslav Volejník.

BK Lokomotiva Karlovy Vary – BK Pliska Studánka Pardubice 96:53 (23:12, 45:23, 78:47)

Body: Hrabáková 20, Větrovcová 13, Magerčiaková 12, Sedláčková 11, Pospíšilová a Paigeová po 9, Kučerová 8, Eisnerová 7, Houdková 6, Muchová 1 – Quintanová a Jedličková po 13, Kramperová 9, Jirková 6, P. Chocholoušová 5, Habětínková 3, Ondřejová a Dušková po 2. Rozhodčí: Kučerová, Milata. Fauly: 22:25. Pět chyb: Hrabáková – Jirková. Trojky: 5:3. Trestné hody: 32/27 – 27/20. Doskoky: 34:25.

Pardubické basketbalistky utržily třetí krutou prohru v novém roce. Tentokráte vůbec nestačily na soupeře z dolní poloviny tabulky. Každou čtvrtinu prohrály o deset a více bodů.