Po několikahodinovém závodu se oba čeští reprezentanti prosadili a dosáhli velice pěkných umístění. Libor Hurdálek se stal mistrem Evropy v kategorii masters 50-54 let do 100 kg s celkovým součtem 610 kg a zůstal tak pouhých 5 kg za svým národním rekordem, který vytvořil v dubnu na mistrovství ČR. Pavel Hurdálek ve velice kvalitně obsazené kategorii open do 110 kg vybojoval pěkné 3. místo.
'
Bardějovské ME bylo pro Trutnov úspěšné také z dalšího důvodu. Na závodech startoval ještě jeden z rodiny Hurdálků, a to Martin. Účast jedné vícegenerační rodiny v takovémto obsazení na mezinárodních závodech v trojboji je unikátní věc. Tato skutečnost byla pozitivně vnímána i pořadateli závodu, kdy byly nástupy jednotlivých členů rodiny Hurdálků komentovány slovy „silácká rodina z Čech“.

Servis na jednotlivé Martinovy pokusy poskytovali členové SK Powerlifting Trutnov a dovolím si tvrdit, že i díky jejich přispění se tak Martin umístil na pěkném 4. místě v kategorii open do 100 kg.

Části šampionátu, který proběhl v německém Herzbergu, se účastnili Bohuslav Šimek a Tomáš Kalenský. Bohouš Šimek ve velice nabité kategorii open do 100 kg nakonec obsadil 7. místo. Tomáš Kalenský skočil do svého prvního mezinárodního závodu doslova impozantním způsobem a strhnul na sebe velkou pozornost. Ve své kategorii 16 – 17ti letých do 82,5 kg získal titul mistra Evropy. Zároveň však vytvořil výkonem 230 kg ve dřepu, 210 kg v mrtvém tahu a 550 kg v totalu tři nové evropské rekordy. A nakonec si výkonem 241 kg smlsnul i na dřepu, kde vytvořil dokonce nový světový rekord. Tomáš Kalenský je student gymnázia ve Vrchlabí, kde rovněž bydlí. Závodí však za SK Powerlifting Trutnov.

Členové SK Powerlifting Trutnov se svých úkolů v reprezentaci ČR zhostili na výbornou a přispěli tak k pozitivnímu hodnocení národního výběru na uvedených soutěžích. Děkujeme celému klubu za perfektní reprezentaci České republiky i Trutnova na mezinárodních soutěžích.

V nejbližší době čeká reprezentanty trutnovského klubu účast na Československé lize v silovém trojboji. Do těchto závodů tříčlenných družstev nastoupí pod hlavičkou SK Powerlifting Trutnov hned 2 týmy. Tým B tvoří nastupující generace mladých powerlifterů v čele se světovým rekordmanem a mistrem Evropy Tomášem Kalenským. Tým A je sestaven z klanu rodiny Hurdálků. Postavení „rodinného“ týmu v takovéto soutěži je zcela unikátním podnikem v oblasti dokonce i světového silového trojboje. Držme trutnovským reprezentantům palce.