Premiéru zdárně zvládli a rok s pořadovým číslem 2 už netrpělivě vyhlížejí. Řeč je o volejbalistech TJ Zikuda Turnov, kteří dnes vstoupí do historicky druhé sezony v I. lize mužů. Soupeřem jim na úvod nebude nikdo jiný než tým, který na jaře svěřence trenéra Jana Šimůnka připravil o báječný bronz.

Do turnovské haly večer dorazí Centrum sportu Nymburk (19.30) a hned zítra se Pojizerští popasují s ČZU Praha C.

Je na co navázat

Turnovští v ročníku 2014/2015 šokovali soupeře a v roli nováčka dokráčeli už v základní části na čtvrtou příčku. Vyřazovací boje byli z jejich pohledu neméně úspěšné a pomyslnou „bramborovou medaili" hráči třímali v rukou i po play off. Zda budou ambice týmu podobné i letos, ukáží až mistrovská utkání. Sám šéf lavičky ale naznačil, s jakými plány že lehce obměněný kádr do druhé nejvyšší soutěže v Čechách půjde.

Pohárový svátek

2. kolo Českého poháru
TJ Zikuda Turnov vs.
SK Volejbal Ústí nad Labem
(UNIQA Extraliga mužů)

4. listopadu 2015 od 18.30 

„Po loňské premiérové sezoně v této soutěži, která byla nad očekávání úspěšná, bude cílem turnovských volejbalistů především udržení prvoligové příslušnosti. V podstatě to znamená umístění do osmého místa po základní části a postup do play off. Je důležité se vyhnout zápasům ve skupině o udržení, kde se může stát v podstatě cokoliv. Navíc každý ví, jak těžké je hrát pod hrozbou sestupu," nechal se slyšet Jan Šimůnek, na jehož tým si soupeři rozhodně budou dávat zatraceně velký pozor.

TJ Zikuda se po celou dobu loňského ročníku prezentovala vcelku vyrovnanými výkony a doslova zářila především v domácím prostředí, kde před skvělým publikem během základní části prohrála jen jednou, a to ještě v tie-breaku posledního kola.

Kádr doznal změn

Turnovské publikum věří, že podobně se mužstvu bude dařit i v sezoně nové, do níž však klub vstoupí s pozměněným kádrem. „Snažili jsme se o minimální změny v týmu, ale bohužel jsme přišli o blokaře Marka, který byl oporou. Z důvodu operačního zákroku bude chybět také libero Hýbl, což je další ztráta. Novými tvářemi v kádru jsou smečař Tomáš Bäumelt přicházející z Bílé Třemešné (naposledy hrál II. ligu za VK Tambor Dvůr Králové – pozn. aut.), libero Matěj Chládek z České Třebové a tým posílil také nahrávač Pavel Nejedlý z Jablonce nad Nisou," popsal posily mužstva Šimůnek a dodal: „Doufám, že všichni hráči do týmu zapadnou a budou se postupně řadit k tahounům. Před sezonou nás však bohužel trápí velké množství zdravotních problémů, a tak doufám, že se do prvního utkání podaří dát lékařům a fyzioterapeutům alespoň některé ze zraněných hráčů do pořádku."

Poslední duel minulého ročníku odehráli turnovští volejbalisté 13. března v Nymburku, a tak byla pauza opravdu hodně dlouhá. Jak ji tým vyplnil přípravou na sezonu novou, to trenér pro Krkonošský deník odtajnil podrobně.

„Přípravu lze rozdělit na tři části. Na hrubou fyzickou, poté letní turnaje a závěrečnou fázi, kdy probíhala již herní příprava v turnovské hale. Během fyzické přípravy jsme se zaměřili především na získávání svalové hmoty a celkové posílení organismu. Fyzička byla proložena několika turnaji.

Zaznamenali jsme úspěšná vystoupení především na tradičním klání v Dřevěnici. Poté jsme se již zaměřili na zdokonalení herních činností s míčem a vrcholem byla účast v prvním kole Českého poháru. Tam jsme dokázali zvítězit a budeme proto moci v turnovské hale 4. listopadu přivítat extraligové Ústí nad Labem. Z mého pohledu je škoda, že jsme se bohužel takřka po celé období potýkali s různými zdravotními problémy některých hráčů, a tak příprava nebyla zdaleka optimální. Jak jsme na sezonu připraveni, to ukáží až první zápasy. Ze svého pohledu ale musím říci, že většina hráčů udělala maximum pro to, abychom se přiblížili ročníku loňskému."

SOUPISKA TJ ZIKUDA TURNOV

# Příjmení a jméno Ročník Výška (cm) Post Klub. příslušnost
1 Jakub Čermák 1985 200 Blokař TJ Turnov
2 Tomáš Bäumelt 1990 188 Smečař host. Bílá Třemešná
3 Pavel Peníška 1987 196 Smečař, blokař TJ Turnov
4 Petr Šén 1979 189 Smečař TJ Turnov
5 Michal Folprecht 1987 175 Nahrávač TJ Turnov
6 Petr Konečný 1975 203 Univerzál, blokař TJ Turnov
7 Jan Vojta 1991 193 Libero TJ Turnov
8 Jan Charousek 1986 191 Smečař, univerzál TJ Turnov
9 Pavel Nejedlý 1978 190 Nahrávač TJ Turnov
10 Martin Koláčný 1979 188 Smečař, blokař host. Dřevěnice
11 Lukáš Vacík 1990 195 Blokař TJ Turnov
12 Tomáš Melich 1991 192 Univerzál, smečař TJ Turnov
13 Ondřej Kovář 1989 196 Blokař TJ Turnov
14 Matěj Chládek 1991 186 Libero, smečař host. Česká Třebová
15 Michal Novák 1985 183 Nahrávač TJ Turnov