Volejbalisté TJ Zikuda Turnov se čtrnáct dní před zahájením prvoligové soutěže zúčastnili prvního kola Českého poháru na palubovce Slavie Hradec Králové. Soupeři pojizerským hráčům byli kromě domácího kolektivu také hráči VK Choceň a Sokola Česká Třebová.

Borci z Pojizeří odjížděli k turnaji v oslabené sestavě, když jim z různých důvodů chyběli Vacík, Peníška a Novák. Tým však podal bojovný výkon a s absencemi se vypořádal na výbornou.

Po jednoznačně vyhraném prvním utkání proti druholigové České Třebové přišel druhý duel proti domácí Slavii. Domácí nastoupili posíleni o libereckého Ducháče a také novou akvizici z Odoleny Vody Hadravu. Favorizovaní „hosté" ale vlétli do utkání koncentrovaně a první dva sety s přehledem získali. I ve třetí sadě si svěřenci trenéra Jana Šimůnka udržovali mírný náskok a směřovali k vítězství. Za stavu 22:20 se však zranil smečař Bäumelt a hosté na chvíli ztratili koncentraci. Sadu nakonec prohráli. Ve čtvrtém dějství se hrál vyrovnaný volejbal, ale domácí byli v koncovce šťastnější a stav byl rázem 2:2. Do rozhodujícího setu už vstoupili lépe hosté a vypracovali si náskok 7:0, který si již udrželi. Utkání dotáhli do vítězného konce.

Bylo tak jasné, že se bude o postupu rozhodovat v posledním utkání s Chocní. První set získali jasně Choceňští, druhou sadu v napínavé koncovce TJ Zikuda. Tím se turnovští hráči dostali na koně a třetí set byl jejich jednoznačnou záležitostí. Vyhráno ale ještě nebylo. Čtvrtá sada totiž přinesla pravý opak té třetí, a tak čekal oba týmy tiebreak. Ten byl bojem o každý míč a rozhodovalo se až v napínavé koncovce, ve které byli šťastnější hráči Turnova.

Pod Jizerské hory tak opět po roce zavítá extraligový tým, a to SK Volejbal Ústí nad Labem. Utkání proběhne pravděpodobně 5. listopadu od 18.30 ve sportovní hale ve Skálově ulici.

Vítězná sestava z Hradce Králové: Folprecht, Charousek, Bäumelt, Šén, Melich, Koláčný, Konečný, Čermák, Kovář (libera – Chládek, Vojta). Trenér: Šimůnek.

TJ Zikuda Turnov – TJ Sokol Česká Třebová 3:0 (15, 21, 15)
TJ Zikuda Turnov – TJ Slavia Hradec Králové 3:2 (17, 22, -23, -27, 6)
TJ Zikuda Turnov – VK Choceň 3:2 (-20, 28, 18, -14, 13)

Konečná tabulka

1. Zikuda Turnov 3 1 2 0 0 9:4 7
2. VK Choceň 3 2 0 1 0 8:4 7
3. Slavia Hradec 3 1 0 1 1 6:6 4
4. Č. Třebová 3 0 0 0 3 0:9 0