Velké překvapení přichystali ve víkendových zápasech druhé volejbalové ligy hráči Malé Skály věrným fanouškům. Na domácí palubovce totiž doslova zametli s dosud šestým Libercem. Ten si odvezl dvě jednoznačné porážky 0:3 a pod maloskalským Pantheonem se tak mohlo slavit ve velkém stylu. Tým totiž získal veledůležitých šest bodů!

Do Turnova pak dorazil lídr soutěže. Volejbalisté Jablonce s černošským Kolumbijcem Delgadem či exreprezentantem Steffanem v sestavě. Jablonec navíc letos našel jen jediného přemožitele a suverénně míří za postupem. Domácí byli naopak citelně oslabeni o blokaře Dolejšího. Kovář s Vacíkem ho ale dokázali kvalitně zastoupit, a tak Turnov mohl po zápase slavit padesátiprocentní zisk!

Turnov – Jablonec nad Nisou 1:3 (20, -23, -17, -21)

Do prvního utkání nastoupili turnovští hráči koncentrovaně a kvalitní hrou poměrně snadno získali první set. Překvapivě se tím dostali do vedení a diváci byli ve varu. „Stejný průběh mělo i druhé dějství, ale pouze do stavu 21:18, kdy došlo ke zvratu. Hosté zlepšenou hrou a především razantním podáním dokázali druhý set urvat. Od této chvíle byli lepší a i přes naši enormní snahu dotáhli utkání do vítězného konce," řekl na úvod trenér TJ Zikuda Turnov Jan Šimůnek.

Jeho svěřenci zbylé dva sety prohráli. Favorit tak uzmul všechny body, a tak si museli Turnováci počkat do odvety na zlepšení.

TJ Zikuda Turnov: Folprecht, Melich, Kovář, Konečný, Lukavec, Vacík. Libero: Strnad. Střídali: Uhlárik, Koláčný, Vojta.

Turnov – Jablonec nad Nisou 3:0 (17, 23, 21) 

A posun ve hře se dostavil. Domácí nastoupili v totožné základní sestavě, na liberu se jen objevil dlouho absentující Vojta. Turnov hned od úvodu vzal otěže utkání do svých rukou a po chvíli svítil na tabuli drtivý stav 10:0! Hosté zmobilizovali síly, ale set už domácí nepustili. „V celém průběhu druhé sady pak vedli hosté. My jsme ale předvedli drtivý finiš a oplatili jsme soupeři dopolední obrat," našel klíčový moment utkání Šimůnek.

Nováček ligy měl tedy jistotu bodu, toužil ale po třech. Hráči TJ Zikuda hráli v klidu a i třetí sadu získali pro sebe. Díky tomu mají skalp velkého favorita a tři body je v klidu dál drží na třetím místě.

TJ Zikuda Turnov: Folprecht, Melich, Kovář, Konečný, Lukavec, Vacík. Libero: Vojta. Střídali: Uhlárik, Koláčný, Strnad, Maier. Trenéři: Šimůnek a Strnad.

Malá Skála – Loko Liberec 3:0 (17, 23, 20)

Maloskaláci vědí, že jestli se chtějí v soutěži udržet, tak musí vítězit a ještě jednou vítězit. Jejich dosavadní bilance byla hodně tristní a když na jejich půdu dorazil Liberec, vědělo se, že i toto utkání bude nejen velmi důležité, ale také velmi složité.

Oba zápasy měly jasné průběhy. O to více ale nečekaného lídra. Malá Skála už od úvodu vzala první duel do vlastních rukou a soustředěným výkonem si došla pro čtvrté vítězství v aktuální sezoně. „Důsledně jsme bránili, zlepšili příjem podání a nechybovali na servisu. Soupeř špatně přijímal a z univerzálu téměř nehrozil," hodnotil průběh prvního utkání trenér Sokola Malá Skála Petr Preisler. Domácí takřka nechybovali. Liberec dokázal držet krok snad jen ve druhém dějství, ale i to skončilo 25:23. Poslední tým tabulky zaslouženě vyhrál!

TJ Sokol Malá Skála: Novák, Hampl, Krňák, Pastuch, Zítko, Heřman. Libero: Lukáš. Připraven: Kouble.

Malá Skála – Loko Liberec 3:0 (23, 23, 18)

Po obědě si oba celky stouply na palubovku podruhé. Hosté chtěli napravit zaváhání proti outsiderovi, ale nedokázali domácí dostat pod tlak. První dva sety se rozhodovaly až v koncovkách, ale poté už bylo jasno. Liberecká Lokomotiva odpadla, a tak bylo dokonáno velké víkendové překvapení.

„Mohli jsme se opět opírat o stálice Pastucha a Krňáka, kteří podpořili ostatní hráče. Za zmínku stojí i výkon nahrávače Nováka, který i přes zranění ve druhém setu dokázal tým dovést k vítězství 3:0," hodnotil výhru kouč Preisler Malé Skály.

TJ Sokol Malá Skála: Novák, Hampl, Krňák, Pastuch, Zítko, Heřman. Libero: Lukáš. Připraven: Kouble.

Výsledky: Mladá Boleslav – Domažlice 3:0 a 3:1, Modřany – Chabařovice 3:1 a 3:2, Netolice – Praga 3:0 a 3:0.

Příští 23. a 24. kolo (27. 1.): Domažlice – Netolice, Praga – Modřany, Chabařovice – Turnov, Jablonec n. N. – Malá Skála, Liberec – Mladá Boleslav.