S příchodem jara se ve Vrchlabí rozdávala prestižní ocenění nejúspěšnějším sportovcům za rok 2016. Brána do Krkonoš je díky uznávané škole na náměstí Míru líhní výrazných světových sportovních hvězd, jakými jsou mimo jiných Eva Samková, Karolína Erbanová, Michal Krčmář nebo Lucie Charvátové.

Zatímco Eva Samková bojovala o křišťálový globus na světovém poháru, který nakonec poprvé v kariéře vyhrála, další tři zmínění navštívili rodné město a postarali se o úžasný a nečekaný start celé akce. V kombinaci s video sestřihem návštěvníkům kulturního domu nabídli své sportovní dovednosti. Michal a Lucka vystříleli čistý terč a Karolína si dojela pro evropské zlato.

„Je nám velkou ctí, že můžeme ve Vrchlabí po letech na jednom podiu přivítat taková jména, která svými fenomenálními výkony prezentují naše město", těmito slovy zahájil akci starosta města Jan Sobotka. „Možná ani nevíte, jaký adrenalin zažíváme, když závodíte" promluvil ke sportovcům.

Nejlepší sportovci Vrchlabí za rok 2016Zdroj: Zdeněk Horák

V anketě, kterou město Vrchlabí pravidelně vyhlašuje, se ceny udělovaly v kategorii Masters, trenér roku, kolektivy, hendikepovaní sportovci, mládež a dospělí. V kategorii Masters ocenění získala stříbrná běžkyně na lyžích ze zimní olympiády v Sarajevu z roku 1984 Blanka Paulů. Mezi trenéry se blýskl např. Aleš Suk, který během své plodné kariéry vychoval jedny z nejlepších sportovců na světě. Mládeži dominovala orientační běžkyně Petra Hančová , hendikepovaným sportovcům Martin Zach a mezi kolektivy se letos blýskli starší žáci FC Vrchlabí.

„Jsme rádi, že sportovní duch Vrchlabí neuvadá, ale spíše narůstá a posiluje. Výsledkem jsou výjimečné sportovní úspěchy nejenom těch největších hvězd, ale i mladého podhoubí. Je nám tak ctí, že můžeme vyhlásit nejlepší sportovce z našeho města. Těm vděčíme za to, že jméno města Vrchlabí zní mnohdy i tisíce kilometrů odsud, a že v nich místní nastupující generace má dobrý příklad, který může následovat," řekl moderátor akce Petr Ticháček.

Vyvrcholením celé akce bylo vyhlášení vítězů hlavní kategorie, tu letos ovládli biatlonisté Michal Krčmář a Lucie Charvátová. Nejvýraznější sportovci všech kategorií opět dostali vybroušený labský kámen s plaketou, který se již stal neoddělitelnou součástí této mimořádné akce. V rámci večera návštěvníci viděli exkluzivní akrobatickou exhibici v parkoure a video sestřihy ze zákulisí sportovních oddílů i samotných sportovců.

Nejlepší sportovci Vrchlabí za rok 2016Zdroj: Zdeněk Horák