Ve čtvrtek odpoledne proběhlo v Dolní Kalné slavnostní otevření víceúčelového hřiště, které vybudovala obec Dolní Kalná nákladem více jak pěti milionů korun na bývalém sokolském antukovém hřišti pod sokolovnou. Hlavními hosty slavnostního odpoledne byli biatlonoví reprezentanti České republiky Tereza Voborníková a Michal Krčmář, kteří svým sportovním umem, přirozeností a otevřeností nadchli více jak tři stovky přihlížejících diváků.

Zatímco do sprintu šla Tereza Voborníková se startovním číslem 60, ve stíhačce už díky svému umístění měla třicítku.
Další kariérní maximum. Voborníková v Pokljuce jednadvacátá ve stíhacím závodě

Připraven byl bohatý program, po úvodním přestřižení pásky a proslovech hostů přišel vládce hor Krakonoš, jenž k sobě přizval děti, které o novém hřišti sborově přednesly krásnou písničku.

Slavnostní přestřižení pásky v Dolní KalnéSlavnostní přestřižení pásky v Dolní KalnéZdroj: Klára ŘehákováPoté oba reprezentanti absolvovali závod v biatlonu. Na dětmi lemované trati se běžely čtyři okruhy, na dvou se střílelo ve stoje, na dvou byla připravena ležka. Tereza Voborníková běžela klasicky, Michal Krčmář absolvoval celou trať během pozadu. Po dvou kolech byl souboj velmi vyrovnaný, po první ležce však šla Tereza do trháku, neboť Michal musel absolvovat dvě trestná kola.

V posledním okruhu však své manko stáhl. Byť i Tereza na poslední ležce jednou minula a musela i ona na trestné kolo, vedení již uhájila.

Pro přítomné aplaudující diváky však byli vítězi oba. Poté následovala jejich autogramiáda zakončená společným focením. Druhá část slavnostního programu byla ve znamení prezentace dětí z místní školky, školy a sportovních klubů. Oba reprezentanti se k velké spokojenosti přihlížejících zapojili do všech sportovních aktivit, takže je bylo možné vidět při přetahování lanem, ve šplhu na tyči a na laně, ve fotbalové brance, s florbalovou hokejkou, při skládání věcí do batohů či v hasičské výstroji. Celé odpoledne skvěle moderoval Tomáš Navrátil mladší, hudební doprovod a večerní diskotéku pro děti obstaral Patrik Doubic.

Markéta Davidová - exhibice
FOTO, VIDEO: Davidová a Krčmář neměli konkurenci. A teď už hurá na dovolenou

„Celé odpoledne se vydařilo, krásné slunečné počasí, hodně lidí, nádherné nové hřiště a třešnička na dortu v podání účasti reprezentantů v biatlonu. Oba nejen skvělí sportovci, ale i vstřícní a velmi příjemní lidé. Všichni si to užili, odcházeli nadšení a plní zážitků, to je vždy pro všechny pořadatele a účinkující ta největší odměna,“ řekl Deníku starosta Dolní Kalné Tomáš Navrátil.