Ta se na trutnovském území za týden pojede už počtvrté. Připraveny jsou rychlostní zkoušky Starobucká, Zámecký vrch, Bernartická a Kryblická. Každá se pojede dvakrát.

Hokejista za volantem

Zajímavostí letošního ročníku je, že soutěž na svém startu přivítá hned tři mistry světa ze tří různých disciplín. Jako první si ho v roce 1998 vysloužil Roman Michalík s motocyklem TM v enduru ve třídě do 125 ccm. S tradičním spolujezdcem Radimem Oravou a Mitsubishi Lancer Evo IX mají startovní číslo 19.

O dva roky později, na hokejovém šampionátu v Petrohradě v roce 2000, získal svůj titul Martin Špaňhel. Hokejku protentokrát vyměnil za Hondu Civic skupiny N2 a spolu s Richardem Nesvadbou mu patří startovní číslo 76.

Poslední světový šampion odstartuje s číslem jedna a nebude to nikdo jiný než Martin Prokop s Janem Tománkem a Fordem Fiesta S2000 – loňský juniorský mistr světa a vicemistr světa v kategorii produkčních vozů.

„Největší skupinu přihlášených do závodu tvoří účastníci EcoSun MČR ve sprintrally. Nejpočetnější zastoupení mají vozy Mitsubishi Lancer skupiny N4, dále pak Renaulty Clio, Fabie různých specifikací a různé evoluce Hondy Civic,“ sdělila Pavla Hlavatá z tiskového střediska Rally Krkonoše.
Osamoceni v poli naopak zůstanou Svačinův Fiat Punto S1600, Stromšíkova Astra OPC, Peugeot 306 manželů Krestýnových či dieselový Seat Ibiza Cupra bratří Bočkových. „Můžeme se těšit na tři vozy WRC – Štěpánkovu Octavii a dvě Fabie v rukou Pantálka a Drotára – a také na čtyři zástupce kategorie S2000 – Ford Fiestu, Peugeot 207, Škodu Fabii a Mackovu unikátní Toyotu Corolla.“

Prokop nebo Kresta?

Největšími favority na vítězství v 4. Rally Krkonoše jsou Martin Prokop a Roman Kresta, překvapit však může také Štěpánek, Odložilík či loňský šampion Orsák. Čelo dvoukolek by mohli opanovat Jan Dohnal, Václav Dunovský a Petr Brynda.

Jako testování před Rally Bohemia pojímá účast v Rally Krkonoše nejen Martin Prokop, ale také účastníci velkého mistrovství Pletka s Rajnohou, Votava se Synáčem, Landa a Novák nebo Švidrnoch s Osičkou. „Ani oni jistě nezůstanou pozadu a svedou s tradičními jezdci seriálu rallysprintů zajímavé souboje“ řekla Pavla Hlavatá.