Úvodního slova se ujal předseda komise Daniel Beneš, jenž ve své řeči mimo jiné zmínil, že město v uplynulých letech poskytlo sportovcům finance ve výši 3,388 milionů korun. Starostka města Eva Zbrojová připomněla přítomným vybudování workoutového hřiště, cvičebních prvků u školy a pumptrackové dráhy. „Jsme hrdí na to, že zde máme tolik vynikajících sportovců. Město na rozvoj především mládeže hodně dbá a v jejich podpoře budeme dál pokračovat,“ poznamenala starostka a doplnila, že město plánuje vytvořit zázemí pro sportující mládež v areálu středních skokanských můstků.

Uplynulý rok byl z hlediska harrachovského sportu velice úspěšný, a tak zástupci města rádi ocenili nejlepší mládežnické sportovce z řad místních klubů a poděkovali jim za výbornou reprezentaci. Vyhlašování se ujal Wolf Slavík a předávání cen starostka Eva Zbrojová, místostarosta Jaroslav Čech, ředitelka ZŠ Helena Stříbrná, předseda komise Daniel Beneš a biatlonistka Eva Puskarčíková.

Pro ocenění si během slavnostního vyhlášení dokráčely na dvě desítky sportovců, týmů a trenérů. Ocenění obdrželi pohár s titulem Sportovec roku, dárkové poukazy a drobný dar.

Vítězům patří gratulace a přání mnoha dalších sportovních úspěchů.

OCENĚNÁ DEVATENÁCTKA

Sjezdové lyžování
Robert Jan Antoš
Viktorie Nella Lukášková
Jan Konopka – trenér oddílu

Tenis
Adriena Michálková

Biatlon
Andrea Pánková
Adéla Chlupová
Eva Puskarčíková

Běh na lyžích
Dušan Kožíšek
Nella Benešová

Skok a severská kombinace
Hynek Dostalík
Martin Slavík
Jiří Konvalinka
Radek Rýdl
Petr Šablatura
Ondřej Pažout
Jan Vytrval
Lukáš Daněk
David Zemek

Nohejbal
Milan Kučera