Trasa měřila 13 km s úctyhodným převýšení 1000 metrů.

Pouze jednou ročně otevřou ochranáři přírody tuto drsnou, kamenitou trasu právě pro tento závod. Letos se na mezinárodním startu sešlo více než 500 závodníků v kategoriích od juniorů až po veterans. V cíli se jich na Sněžce dopočítali ve stanoveném časovém limitu 460. Nejlepší čas byl těsně pod jednu hodinu.

Již po několikáté startovali na tomto závodě i cyklisté z Loko Trutnov. A opět přivezli velmi pěkná umístění.
V kategorii masters zvítězil Petr Holub výborným časem 1 hodina 2 minuty, v kategorii žen si dojela již potřetí pro vítězství Petra Tlamková (1:14). V kategorii mužů Elite obsadil v silné konkurenci na velmi pěkné 14. místo další Miroslav Kadlec.

MTB časovka

Obdobný zajímavý závod – Velkou cenu Města Janské Lázně v MTB horské časovce připravuje Loko Trutnov na neděli 17. srpna. Tento závod se pojede z Janských Lázní na Černou horu a je zároveň i otevřeným Mistrovstvím Královéhradeckého kraje v horské časovce MTB. Závod je zařazen do Poháru mládeže Svazu cyklistiky Královéhradeckého kraje.