Italské středisko Val di Fiemme hostilo v minulém týdnu tradiční závody žactva a mladšího dorostu, které nesou název Tropeo Topolino. Už počtvrté si vybojovali účast na vrcholné mládežnické akci také zástupci z klubu ČKS SKI Jilemnice.

Mezi zhruba tisícovkou zúčastněných se parta z Krkonoš, mezi níž patřila trojice děvčat Eliška a Marie Rysulovy a Pavlína Votočková, navázala na předchozí úspěchy oddílových kamarádů a přivezla si velmi cenné výsledky.

Právě toto lyžařské klání bývá jedním z prvních, které dává světu povědomí o nových nadějných jménech. V roce 2011 ho ve své kategorii vyhrál Martin Čížek, o rok později dokázala získat prvenství Dominika Hanušová, a tak aktuální výprava z Krkonoš měla na co navazovat.

Mezi evropskými účastníky z více než 90 klubů či lyžařských svazů se nejvíce prosadila Eliška Rysulová. Závodnice, kterou na Apeninský poloostrov vyslaly kvalitní výkony z loňských republikových závodů staršího žactva, do poslední chvíle bojovala o první místo, nakonec se ale musela ve finiši hromadného závodu sklonit před domácí lyžařkou. Na ni přitom ztratila jen dvě setiny!

O chvíli později pak do cíle klání lyžařek narozených v letech 1999 a 2000 doběhla i celkově devátá Pavlína Votočková. Obě reprezentantky České republiky dokázaly zachytit nelehký start a kvalitním výkonem na klasice přispěly k celkovému nejvyššímu bodovému součtu v poháru národů pro zemi ve středu Evropy. K porovnání výsledků je důležitý také fakt, že se závodnice musely popasovat s konkurencí 160 soupeřek!

V kategorii mladších dívek se pak neztratila ani Marie Rysulová. Mezi stopadesátkou soupeřek skončila třetí jilemnická zástupkyně na devátém místě.

VÝSLEDKY

Starší žákyně (roč. 1999 a 2000): 1. Noemi Glarey (It.) 12:22.91, 2. Eliška Rysulová (ČR) +0.00.02, 3. Emilie Jeantet (It.) +0.00.05,… 9. Pavlína Votočková (ČR) +0.00.19.

Mladší žákyně (2001 a 2002): 1. Chiara Dellasega (Fr.) 10:34.50,… 9. Marie Rysulová (ČR) +0.00.44.