I. LIGA

BK Ústí nad Labem – BK Kara Trutnov 87:69 (31:17, 49:33, 68:48)

Body: McFadden 22, Fohler 16, Bažant 14, Hejl 8, Cosey 7, Žampach, Burda a Pomikálek 6 - L. Malý a Zachrla 13, Jiříček 11, Malík a Houser 8, Vorlíček 6, Rychtera a Hlaváček 5. Fauly: 21:22. 5 osobních chyb: 1:0 (Fohler).Trojky: 4:7. Trestné hody: 23/19:22/14.

Kara se na cizí palubovce letos radovala hned třikrát, naposledy ale 7. listopadu v Liberci. Od té doby se ze sedmi výletů vracela s prázdnou. Jenže v tabulce patří Trutnovu pět kol před koncem devátá příčka a k tomu, aby se svěřenci kouče Lukáše Plašila prokousali na osmou pozici, nemusí jim stačit ani tři povinná domácí vítězství.

O porážce na severu Čech rozhodla hned úvodní čtvrtina. V ní sice hosté i díky třem trojkám brzy vedli 9:13, následně ale nezachytili smršť čtvrtého celku tabulky a na konci 10. minuty rázem na tabuli svítil stav 31:17. „Kdyby tam ta šňůra nebyla, myslím, že jsme mohli hrát vyrovnané utkání a mohlo se stát cokoliv,“ mrzelo po utkání trenéra Lukáše Plašila.

Ve zbylém průběhu si Ústí náskok pohlídalo a pohodlně kráčí do play off. Trutnov čeká v neděli od 14.00 Liberec. „Nesmíme jej v žádném případě podcenit,“ říká Plašil před soubojem s posledním celkem tabulky.