Trutnov dal pořádně zabrat nymburskému favoritovi

Trutnov - Blízko senzace byly v 6. kole ŽBL basketbalistky trutnovské Lokomotivy. S účastníkem Eurocupu Nymburkem sehrály na jeho palubovce zcela rovnocennou partii. Ještě šest minut před koncem držely vyrovnaný stav 46:46, favorit rozhodl o výhře 64:51 až v závěrečných minutách.

20.10.2018

Trutnovské basketbalistky sehrály na nymburské palubovce vyrovnanou partii. Jejich nejlepší střelkyní byla Anna Rylichová (vlevo, č. 16).Foto: Tomáš Laš

BS DSK Basketball Nymburk KV - BK Loko Trutnov 64:51 (11:14, 28:29, 46:42).
Body: Wels 13, Stehlíková 12, Krakovičová 11, Sklenářová 7, Mircová 6, Hošková a Bittar 4, Chomenčuk 3, Krejzová a Prytz 2 - Rylichová 13, Kozumplíková 12, Šípová 10, Adams 7, Vašáková 4, Carter a Skutilová 2, Holubcová 1. Rozhodčí: Vávrová, Kubiš, Dombrovský. Fauly: 17:22, TH: 19/11 - 16/9, trojky: 5:4, technické chyby: 0:1 (Potočková), diváci: 100.

V utkání, které znamenalo pro Nymburk generálku před čtvrtečním vstupem do evropského poháru s letošním vítězem turnaje O pohár města Trutnova Ružomberokem, Lokomotiva zaskočila favorizovaného soupeře. Za prvních sedm minut zápasu dal Nymburk bojovnému hostujícímu družstvu pouze pět bodů, dobře organizovaná obrana fungovala na jedničku a Trutnov se dostal do překvapivého vedení (5:11).

Začátek druhé čtvrtiny měly domácí hráčky ještě horší, čtyři minuty nedaly vůbec žádný koš a Lokomotiva toho využila k senzačnímu průběhu (11:18). Až pak účastníkovi Eurocupu zazvonil budík, probudil se a začal napravovat prošvihnutý úvod. Trutnovská rodačka a odchovankyně Romana Stehlíková otáčela v 17. minutě výsledek na 25:22. Lokomotivu ale nymburský budíček nevykolejil a podařilo se jí vyhrát první poločas.

Zaskočené favoritky si dál nevěděly rady s houževnatým protivníkem. Až do 34. minuty bylo utkání vyrovnané (46:46). Domácí tým uklidnila až dvěma trojkami po sobě Mircová, která posunula výsledek do rozhodující podoby (54:47) a Nymburk v posledních minutách navýšil náskok na třináct bodů. Lokomotiva však sehrála výborné utkání a srdnatě vzdorovala silnému soupeři.

Michal Martišek, trenér BK Loko Trutnov: "Jsem nesmírně spokojen s přístupem k zápasu i přípravou na něj. Do Nymburku jsme jeli s jasným cílem vyhrát a podle toho vypadaly tréninky před utkáním. Soupeře jsme zaskočili zejména výbornou obranou v prvních patnácti minutách. Pak Nymburk pochopil, že musí přidat a začal hrát mnohem agresivněji, způsobem, jakým se hraje moderní basketbal na nejvyšší úrovni. Do konce prvního poločasu jsme sice ztratili osmibodový náskok, ale postupně bylo vidět, že si na tenhle způsob zvykáme. Ve druhé půli se pokračovalo ve stejném tempu a až do 34. minuty jsme se střídali s domácími ve vedení. Rozhodujícími momenty byly dvě trojky Elišky Mircové čtyři minuty před koncem. K vítězství s takto kvalitním soupeřem nám dnes chybělo málo. V závěru se přeci jen projevily zkušenosti domácích z těžkých zápasů. Chci poděkovat hráčkám za přístup a bojovnost. Ukázali jsme, že umíme hrát i se soupeřem z horní šestky. Na tom, abychom je i častěji poráželi, musíme ještě zapracovat, ale věřím, že jsme na dobré cestě."

Dan Kurucz, trenér BS DSK Basketball Nymburk KV: "Na tomto zápase nacházím jako nejpozitivnější věc, že jsme ho vyhráli a že jsme se nevzdali a bojovali, i když jsme měli tragickou střelbu. Nepamatuji se, že bychom někdy měli střelbu z pole 27 procent při vítězném zápase. Na druhou stranu jsme získali 28 útočných doskoků a měli jsme 17 zisků a tyto dvě věci vedly k tomu, že jsme i přes strašidelnou střelbu zvítězili. Jsem rád, že jsme ukázali bojového ducha."

Autor: Redakce

20.10.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Služby - Služby Kadeřník 12 200 Kč Kadeřníci Kadeřník - ce. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KADEŘNÍK - CE - vyuč. v oboru nebo absolvování rekvalifikačního kurzu v oboru, praxe v oboru výhodou, spolehlivost, svědomitost, odpovědnost, komunikativnost, čistý trestní rejstřík., Tel.kontakt možný od 9.00 - 20.00 hod.. Pracoviště: 100 czk dvůr králové s.r.o. - pracoviště, Alešova, č.p. 3083, 544 01 Dvůr Králové nad Labem. Informace: Lucie Fišerová, +420 602 756 417. Zdravotnictví - Zdravotnictví Lékař 30 490 Kč Lékaři bez atestace (kromě oborů praktického lékařství) Lékař s odbornou způsobilostí - lékař se specializovanou způsobilostí na radiodiagnostické oddělení. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30490 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: LÉKAŘ - KA - s odbornou způsobilostí - lékař se specializovanou způsobilostí na radiodiagnostické oddělení, Požadujeme odbornou způsobilost k výkonu povolání lékaře. Specializovaná způsobilost, popř. absolvování kmene v oboru vítány, není však podmínkou., Nabízíme: stabilizační příspěvek, výkonnostní příplatek, 5 týdnů dovolené, výhodné závodní stravování, příspěvek na penzijní připojištění, doplňkové penzijní spoření a životní pojištění, bonifikační poukazy. Pracoviště: Oblastní nemocnice trutnov a.s., Maxima Gorkého, č.p. 77, 541 01 Trutnov 1. Informace: Andrea Gottwaldová, . Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 12 200 Kč Dělníci v oblasti výstavby budov Stavební dělník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: STAVEBNÍ DĚLNÍK - ŘP skupiny B, dobrý zdravotní stav, práce ve výškách, mobilita, částečná znalost RJ. Pracoviště: Cz - uk spol. pro stavbu a správu nemovitostí s.r.o., Smetanova, č.p. 1756, 544 01 Dvůr Králové nad Labem. Informace: Jiří Burda, +420 775 443 260. Řemeslné práce - Řemeslné práce Kameník 15 000 Kč Kameníci, řezači a brusiči kamene Kameník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: KAMENÍK - samostatná práce, flexibilita, Tel. kontakt možný od 8.00 - 16.00 hod.. Pracoviště: Zdeněk tlachač- pracoviště, Úpská, č.p. 301, 542 24 Svoboda nad Úpou. Informace: Hana Gécová, +420 774 533 602.

Vrchlabí nečekaně zaváhalo v Děčíně, padl i Dvůr. Trutnov má aspoň bod

Fotbalisté Trutnova v podzimní derniéře přestříleli Velké Hamry 5:2. Hattrickem se blýskl Matějka.
25

Trutnov smázl Hamry pěti trefami. Matějka stihl hattrick

Karviná odvolala Nádvorníka. Je to šok, přiznal trenér

Karviná – Překvapivý krok zvolilo v reprezentační přestávce vedení MFK Karviná. V sobotu totiž odvolalo z funkce hlavního trenéra Romana Nádvorníka.