O nadcházejícím víkendu se v trutnovské pětadvacítce uskuteční vrchol plavecké sezony starších žáků. Konat se tu bude mistrovství České republiky závodníků narozených v roce 2009.

Vítězství v hlavním závodě Velké ceny si mezi ženami odvezla do Pardubic Marie Kopáčová, mezi muži triumfoval David Koutný.
Bischofová překonávala osobáky. Velká cena Trutnova zná všechny letošní vítěze

„Do soutěže se přihlásilo 343 plavců z celé České republiky, přijato bylo na základě vypsaných kritérií 177 z nich - 86 žáků a 91 žaček. Soutěže budou probíhat v sobotu a neděli od devíti hodin, v sobotu ještě odpoledne od 16 hodin,“ prozradil Krkonošskému deníku ředitel závodu a trenér domácích plavců Tomáš Břeň.

Pozvánka na MČRPozvánka na MČRZdroj: denik.czA s jakými ambicemi jdou do šampionátu právě trutnovští sportovci? „Náš oddíl má na startovních blocích druhý nejvyšší počet závodníků, většina do závodů půjde s ambicemi na přední umístění,“ zazněla potěšující slova trenéra.

Ten si zároveň pochvaluje zájem o nevšední akci, která má pro trutnovský oddíl plavání velký význam. „Jsme potěšeni, že závod zahájí politici podporující sport, ať už jde o hejtmana Martina Červíčka a starosta našeho města Michala Rosu,“ doplnil svá předchozí slova Tomáš Břeň.

Ten teď zároveň pevně věří, že nejen domácí plavci se budou moci okolo bazénu spolehnout na hlasitou podporu svých nejen rodinných příslušníků.

V Trutnově se o víkendu koná MČR.V Trutnově se o víkendu koná MČR.Zdroj: denik.cz