Basketbalistky trutnovské Lokomotivy prohrály i svůj druhý zápas ve čtvrtfinále ŽBL. Na domácí palubovce v úterý večer podlehly brněnským Žabinám 73:87.

Výrazně oslabené Východočešky před utkáním vytáhly trumf v podobě bývalé reprezentantky Hindrákové, která mistrovský zápas odehrála naposledy v závěru sezony 2016/2017.

Nečekaná posila v utkání odehrála více než 27 minut a připsala si 13 bodů. Duelu ale vládla jiná trutnovská odchovankyně. Petra Záplatová se na vítězství „svých Žabin podílela třiadvaceti body.

"Nejde o žádný návrat do ligy. Byla to jednorázová výpomoc," řekla Kateřina Hindráková. S ohledem na skutečnost, že poslední ligové utkání odehrála v březnu 2017, podala obdivuhodný výkon. "Ohromně jsem si zápas užila a moc mě to bavilo," přiznala.

"V kondici se udržuji, největší starost jsem měla o to, jak se budu kamarádit s míčem. Na tréninku se ukázalo, že to je jako jízda na kole, takže to bylo docela dobré. Přišlo mi to, jako bych se vrátila po čtrnáctidenní nemoci a ne po dvou letech. Bylo to příjemné zjištění, že člověk basket nezapomíná," povídala po zápase, který byl jejím 314. ligovým utkáním za Trutnov. V počtu zápasů je trutnovskou rekordmankou, nikdo jich neodehrál víc.

Michal Martišek, trenér BK Loko Trutnov: "Hned po sobotním zápase v Brně jsme zahájili mobilizaci kádru a oslovili hráčky, které by nám mohly pomoct v naší situaci. Stejně jako v předchozí sezoně kouzlo Trutnova zafungovalo a všechny, které jsme oslovili, byly ochotné pomoct. Zápas byl úplně jiný než v Brně. Už jen v tom, že jsme měli k dispozici deset hráček. Rozhodl už úsek od 5. minuty první čtvrtiny, kdy jsme dvakrát nesmyslně darovali míč soupeřkám a Žabiny nám utekly na 16 bodů. Jsem rád, že jsme v závěru ještě dokázali zkorigovat dvacetibodový rozdíl, už kvůli fantastickým fanouškům, kteří přišli v hojném počtu. Jejich závěrečný potlesk vestoje byl odměnou pro holky. Pořád ještě věřím, že ve čtvrtek v Brně uděláme všechno pro to, abychom si doma zahráli také příští čtvrtek."

Viktor Pruša, trenér BK Žabiny Brno: "Věděli jsme, že to nebude lehké utkání. To se potvrdilo. Za výhru jsme velmi rádi a vezeme si ji s respektem. Ze sestavy Trutnova jsme byli hodně překvapení, Katku Hindrákovou jsme opravdu nečekali. Ukázala, že basket pořád umí. Oproti zápasu v Brně hrála také Anička Rylichová. Díky nim měl zápas grády a atmosféru. V utkání rozhodla naše vysoká úspěšnost z tříbodové vzdálenosti. Byli jsme schopni vybudovat si čtrnáctibodový polštář po prvním poločase, kdy jsme hráli rychle, měli otevřené střely a proměňovali je. Druhý poločas z naší strany nebyl dobrý, obzvlášť v obranné fázi. Do semifinále teď máme blíž než Trutnov. Pořád máme ale splněné pouze dvě třetiny, a pokud nemáme tři, tak série není ukončená."

BK Loko Trutnov - Žabiny Brno 73:87 (13:25, 36:50, 60: 71). Body: Adamsová 17, Carterová 14, Hindráková 13, Kozumplíková 11, Rylichová 7, Skutilová 5, Herinková 4, Vašáková 2 – Záplatová 23, M. Vacková 14, Zohnová 13, Webbová 12, Adamcová 8, Malečková a Matuzonytéová 8, Dudášová 5. Rozhodčí: Kec, Vošahlík, Musil. Fauly: 18:20. Trestné hody: 18/14 – 22/16. Trojky: 7:11. Doskoky: 49:46. Diváci: 270.

Žabiny se v sérii hrané na tři vítězná utkání ujaly vedení 2:0 a již ve čtvrtečním třetím duelu dostanou šanci dovršit postup do semifinále Ženské basketbalové ligy.