AUDIO: Trutnov neuhlídal golema Fránu a prohrál s lídrem

Trutnov - Obrovitý plzeňský pivot Pivot Pavel Frána (212 cm, 115 kg), ještě loni hrající Mattoni NBL, se nejvíce podepsal pod porážku Trutnova 71:85 ve 22. kole první ligy. O jeho sedmadvaceti bodech si domácí hráči mohli nechat jen zdát. Lídr soutěže o své výhře pod Krkonošemi rozhodl už v první čtvrtině, kterou vyhrál 15:28.

1.2.2009

Trutnovský basketbalista Lukáš Houser mezi plzeňskými soupeři.Foto: Vilém Fischl

Kara Trutnov – Lokomotiva Plzeň 71:85 (15:28, 18:22, 23:20, 15:15). Body: Slezák 15, M. Malý a Formánek 9, Plašil a Houser 8, Malík 7, Andrejsek 5, L. Malý a Rychtera 4, Krejčí 2 – Frána 27, Drobný 19, Kovanda 17, Honomichl 6, Kubizňák 5, Eisman 4, Marian 3, Mandík a Pecka 2. Rozhodčí: Lukeš, Poživil. Fauly: 21:22. Trojky: 5:7. Trestné hody: 19/12 – 19/16. Diváci: 100.

Pouze na začátku utkání se hráči Trutnova mohli těšit z vedení nad prvním týmem tabulky. Plzeň za čtyři minuty dala jediný koš, proto Slezákova trojka určila stav 7:2. Pak už ovšem zápas ovládl hostující pivot Frána. Svým sedmým bodem otáčel skóre na 7:9 pro Plzeň a patnáctým na 11:22. K neudržení byl také tříbodový střelec Drobný. Sečteno podrženo. První čtvrtinu Trutnov prohrál 15:28.

Zbytečné ztráty míče sráželi Trutnov dolů ve druhé čtvrtině. A tak místo stahování náskoku, soupeř svoje vedení zvyšoval. Ve 13. minutě na světelné tabuli svítil stav 17:36 pro Plzeň, přičemž sedmnáctka zářila také u Pavla Frány na kontě bodů!

Největší propast mezi týmy nastala ve 24. minutě, poté co obroučkou propadl tříbodový pokus Mariana - 37:61. Vzápětí se Trutnov pokusil vzepřít svému osudu a úspěšnější koncovkou se domácím podařilo v poslední minutě třetí čtvrtiny snížit na 55:66. Dva zbytečné koše Plzně, ten druhý padl v poslední vteřině, ale srazily svěřence trenéra Malého do kolen.

Po dvou a půl minutách čtvrté desetiminutovky hosté vedli o dvacet bodů 57:77 a jen díky tomu, že v závěru polevili, bylo hráčům Trutnova umožněno zkorigovat porážku.

Hlasy trenérů

Ladislav Malý st. (Trutnov): „Prostě nám nevyšla první čtvrtina a pak už se to s námi vleklo celý zápas. Věděli jsme, nepřekvapili nás ničím, přesto to na nás stačilo. Ne nadarmo je Plzeň tým, který je na čele tabulky. Tentokrát jsme selhali naprosto ve střelbě, alespoň v té první části utkání, kdy jsme prostě nedali nic. A to i takoví střelci jako Slezák, Láďa Malý, Malík.“

Miroslav Janiurek (Plzeň): „S vítězstvím spokojenost, ale se hrou ne. Kdybychom ještě více přitlačili v obraně a trochu více v útoku mohl být výsledek ještě lepší. Bohužel, některé standardní situace jsme nehráli, i když v našich možnostech dnes byla šance je uhrát. Rozhodl začátek, kdy kluci hráli až pod koše.“

Autor: Michal Bogáň

1.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 19 000 Kč Obsluha kovacích lisů a bucharů Lisař. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: LISAŘ- vyuč. ve strojním oboru, Náplň práce: obsluha automatického lisu, Nabízíme: příspěvek na stravování, zvláštní prémie, Zaměstnavatel je ochoten zaměstnat pracovníky z EU.. Pracoviště: Naf, a.s., Bucharova, č.p. 194, 543 02 Vrchlabí 4. Informace: Jiří Kousal, . Řemeslné práce - Řemeslné práce Obkladač 17 000 Kč Obkladači Obkladač. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: OBKLADAČ - práce v rámci Královehradeckého kraje. Pracoviště: Weso bau s.r.o., Dolní promenáda, č.p. 78, 542 25 Janské Lázně. Informace: Elena Tschirschnitz, . Stavebnictví - Stavebnictví Stavební montéři 18 000 Kč Stavební montéři (kromě montérů suchých staveb) Pomocné práce. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: POMOCNÉ PRÁCE při staveb. prací v oboru elektro - silnoproud, Požadavky: ŘP skupiny B, C výhodou, bezúhonnost, spolehlivost, flexibilita, ochota jezdit na pracovní cesty po území ČR, Náplň práce : pomocné práce dle pokynů šéfmontéra, Nabízíme: příspěvek na dopravu do zaměstnání, příspěvek na stravování, poskytnutí ubytování, závodní zdravotní péče. Pracoviště: D & d elektromont s.r.o., Lánovská, č.p. 1475, 543 01 Vrchlabí 1. Informace: Dagmar Slavíková, +420 499 421 517. Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 110 Kč Pracovníci ostrahy, strážní BEZPEČNOSTNÍ PRACOVNÍK/ICE. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 110 kč, mzda max. 140 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Náplň práce:, o Ochrana a ostraha majetku klienta, o Pochůzková činnost, o Kontrola bezpečnosti v rámci objektu, o Eliminace nepoctivých zákazníků, o Jednoduchá administrativa, o Komunikace s policií, , Požadavky:, o Chuť pracovat, o Trestní bezúhonnost, , Nabízíme:, o Možnost týdenních výplat, o Možnost dlouhodobé brigádní spolupráce s možností přechodu na HPP, o Zázemí stabilní společnosti, o Kompletní uniformu a příspěvek na obuv, o Možnost profesního i platového růstu, o Zajímavý motivační program, o Zajistíme zkoušky profesní kvalifikace za zvýhodněnou cenu, o Možnost zajištění ubytovny , , kontakt: e-mailem, telefonicky 800 111 112. Pracoviště: Mark2 corporation czech, a.s. - expres tesco, Skálova, č.p. 92, 511 01 Turnov 1. Informace: Procházková, .

Rozlohou druhé největší město na Pardubicku bylo v polovině listopadu dějištěm kvalifikačního závodu plavců na mistrovství republiky žákovských kategorií, dorostu
a dospělých.

Trutnovští plavci zářili na přeborech. Nejvíc Kirschová

Házenkáři Dvora dotahovali, přesto těsně padli

Vrchlabí nečekaně zaváhalo v Děčíně, padl i Dvůr. Trutnov má aspoň bod

Trutnov - Nečekaná sobotní prohra v Děčíně připravila vrchlabské hokejisty o první místo v druholigové tabulce skupiny Střed. Na ledě soupeře prohrál i Dvůr Králové. Aspoň bod za porážku v prodloužení získal Trutnov.

Karviná odvolala Nádvorníka. Je to šok, přiznal trenér

Karviná – Překvapivý krok zvolilo v reprezentační přestávce vedení MFK Karviná. V sobotu totiž odvolalo z funkce hlavního trenéra Romana Nádvorníka.

Trutnov smázl Hamry pěti trefami. Matějka stihl hattrick

Trutnov - Skvělým způsobem dnes zakončili trutnovští fotbalisté podzimní část Fortuna Divize C. Na domácí umělce svěřenci trenéra Miloše Dvořáka porazili Velké Hamry vysoko 5:2, soupeře odsunuli ze třetí příčky a sami se s dvaadvaceti body usídlili na osmé pozici.

Chlapci ze školy U Letadla jsou okresními přeborníky ve florbalu

Trutnov - Začátkem listopadu se chlapci ze Základní školy kpt. Jaroše Trutnov zúčastnili okresního kola ve florbalu základních škol. A byl to pro ně velmi úspěšný turnaj!