AUDIO: Trutnov po skvělém výkonu porazil Sokol pražský

Trutnov - Další výborné basketbalové představení předvedli hráči Trutnova. Po sympatickém pohárovém výkonu proti Prostějovu si přinesli formu i do sobotního prvoligového zápasu se Sokolem pražským. Vítězství 88:76 ozdobili spoustou pohledných akcí.

31.1.2009

Basketbalisté Trutnova.Foto: Vilém Fischl

Kara Trutnov – Sokol pražský 88:76 (23:20, 48:32, 64:55). Body: Malík a L. Malý 19, Houser 14, Rychtera 9, Slezák 7, Formánek 6, M. Malý a Andrejsek 5, Plašil 4 – Hlaváček 20, Kohout 13, Kulich 11, Vansa 10, Jindra 8, Hrubý 7, Ryska 4, Mastný 3. Rozhodčí: Lukeš, Poživil. Fauly: 27:19. 5 osobních chyb: 2:1 (36. Plašil, 38. Houser – 40. Kulich). Trojky: 7:6. Trestné hody: 12/9 – 37/22. Diváci: 150.

Cestu za třetím domácím vítězstvím v řadě odstartoval trojkou Ladislav Malý. Vedení Trutnova 5:2, ale hosté dokázali otočit ve svůj prospěch na 5:9. V té chvíli asi netušili, že je to naposledy v utkání, co si mohli užívat příznivější pohled na skóre. Domácí hráči totiž výbornou obranou, kdy dokázali hráče soupeře dostávat zdvojováním do úzkých (kroky), a přesnou střelbou šli do vedení 11:9 a po koši Malíka v 7. minutě – 19:13. Trojka hostujícího Vansy znamenala sice snížení na rozdíl jediného bodu (19:18), závěr první desetiminutovky si však domácí pohlídali. Bodově tuto část uzavřel úspěšný nájezd Plašila – 23:20.

Stejně jako v první čtvrtině, tak i v té druhé nesla první trutnovská střela na koš přívlastek tříbodová, postaral se o ní Matěj Malý. Z velké dálky zkusil štěstí i Malík, který se vzápětí prosadil i z dalšího domácího útoku. Stav 31:22. Ve 14. minutě hostující lavička tak dlouho protestovala proti výroku rozhodčích, až jim pískli technickou chybu. Dvěma trestnými hody Slezák a z následné akce i Plašil jí dokázali stoprocentně potrestat 35:22. Trutnovští jsou v laufu Matěj Malý 37:22 a po něm přichází další chvíle výborně hrajícího Malíka, který svým třináctým bodem udržuje trutnovský náskok – 41:27. V závěru poločasu se poprvé na hřišti objevil pivot Formánek. První střela, první koš – 46:31. Dvacetiminutový úsek zápasu uzavřel hráč, který jej začal. Rozehrávač Ladislav Malý si počkal na poslední vteřiny a pak se kolem protihráčů s nataženou rukou protáhl až ke koši – 48:32.

Šestnáctibodové vedení Trutnova se ve třetí čtvrtině smrsklo, protože Pražané tuto část vyhráli 25:16. V jejím úvodu zaznamenal sedm bodů v řadě Kohout – 50:39. Naštěstí pro domácí v té chvíli tým podržel Houser s Malíkem, a tak i přes trojku a průnik hostujícího Hrubého, si stále drželi solidní náskok – 59:46. Po přestávce však na hráčích Sokola bylo vidět zlepšení, a tak ve 26. minutě Trutnov vedl už pouze o osm bodů 59:51. Dvě a půl minuty před koncem třetí čtvrtiny, kdo jiný než Houser, tříbodovým pokusem ale opět svůj tým uklidnil – 64:51. Trutnovský hráč vzápětí v obraně předvedl i parádní blok. Jenže další bodový růst domácích se nekonal, naopak hosté se po technické chybě Plašila ve skóre znovu přiblížili (64:55) a z domácího náskoku mohli umazat ještě více. Svěřenci Ladislava Malého staršího ovšem jejich poslední útok třetí čtvrtiny, který trval daleko přes minutu, velkým nasazením v obraně ubránili.

Sokol pražský vycítil šanci vrátit se do zápasu, ale domácí trenér Malý do závěrečné čtvrtiny vytáhl z lavičky svůj trumf - pivota Karla Formánka. Ten toho do té doby moc neodehrál, ale při problémech s fauly ostatních hráčů musel na hřiště. Jeho čtyři body ve spojení s dalšími úspěšnými trutnovskými kombinacemi definitivně rozhodly zápas. Domácí tým odskočil na 76:59. Do konce utkání sice zbývalo ještě šest minut, a přestože hosté svojí obranu vytáhli až na svou útočnou polovinu, rozjetý Trutnov se už zastavit nedal. A tak ve 36. minutě 150 diváků v hale burácelo při smeči Andrejska, výstavním bloku Malíka a nájezdu Ladislava Malého - 80:62. Hosté si berou oddechový čas. Nepomůže. Po trojce Rychtery se poprvé v utkání domácí dostali do dvacetibodového vedení (85:65) a utkání v klidu dohrávají. I proto hosté ještě stihnout porážku zkorigovat. Poslední trutnovský bod v zápase zaznamenal z trestného hodu symbolicky nejlepší domácí hráč, Jan Malík.

Hlasy trenérů

Ladislav Malý (Trutnov): „Hráči podali soustředěný výkon. Kdo šel na hřiště, odvedl na něm maximum. Po předchozích výkonech jsme si na speciálně na Sokol věřili a věděli jsme, že bychom to měli zužitkovat ve vítězství, což se stalo.“

František Peleška (Sokol pražský):
„Domácí zaslouženě vyhráli. Náš výkon byl žalostný. Bez nasazení, bez bojovnosti. Domácí nás přehráli po všech stránkách byli agresivnější, víc se rvali o vítězství. Asi jsme si mysleli, že nám vítězství spadne samo do klína.“

V neděli Trutnov doma nastoupí od 10.30 hodin proti vedoucí Plzni!

Autor: Michal Bogáň

31.1.2009 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 22 000 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) KUCHAŘ/KA. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 55000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Rodinný pension s rodinnou tradicí, 27 pokojů + malá restaurace. Kuchyně zaměřená na českou kuchyni s moderním pojetím. kuchař je pro naše hosty ta nejdůležitější osoba. , , podniková strava, delší volno v mezisezóně, práce v rodinném podniku s 27 letou tradicí , , , , kontakt: telefonicky od 9.00 do 18.00 hod.,, e-mailem, osobně: dle dohody. Pracoviště: Maryel s.r.o. - pension horské zátiší - horní mísečky, 512 38 Vítkovice v Krkonoších. Informace: Šnebergrová, +420 606 911 708,602 427 277. Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 23 000 Kč Ostatní specialisté v oblasti sociální práce Sociální pracovník- ce. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 32000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK - CE - prac. poměr na dobu určitou, zástup za dlouhodobou nemoc, předepsané dosažené vzdělání je podle Zákona č.108/2006 Sb. § 110, platová třída 10/stupeň dle a podle započitatelné praxe., Žádosti o zařazení do výběrového řízení včetně strukturovaného životopisu zasílejte do 30.11.2018 , na adresu: svp.varianta@seznam.cz, Nabízíme: příspěvky na rekreace, na stravování. Pracoviště: Dětský diagnostický ústav, středisko výchovné péče, základní škola a školní jídelna, hradec králové, říčařova 277 - trutnov, Mládežnická, č.p. 536, 541 02 Trutnov 4. Informace: Geislerová, . Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 13 500 Kč Pomocní kuchaři Pomocná kuchařka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 14520 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POMOCNÁ KUCHAŘKA - pomoc hlavnímu kuchaři, vaření příloh, výdej obědů v zaměstnanecké jídelně, pečení, úklid, Tel. kontakt možný od 6.00 - 14.00 hod.. Pracoviště: Multi-catering s.r.o. - pracoviště, Vrchlického, č.p. 1504, 544 01 Dvůr Králové nad Labem. Informace: Martina Pichová, +420 724 437 146. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 100 Kč Ostatní uklízeči a pomocníci Pomocná síla do kuchyně. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ- spolehlivost, pracovitost, zdravotní průkaz, Zaměstnanecké výhody např. slevy na pobyty a stravování v rámci našich hotelů, levné zaměstnanecké ubytování, měsíční výkonnostní odměny, příspěvek na dopravu, garantovaný růst mzdy po ukončení zkušební doby, garantovaný roční růst mzdy, stravování za zvýhodněnou cenu, možnost profesního růstu, směny dle osobní domluvy, příspěvky na vdělávání, seriózní a férový přístup k zaměstnancům.. Pracoviště: Navatel a.s. - hotel zátiší, 543 51 Špindlerův Mlýn. Informace: Svatopluk Balcárek, +420 778 489 444.

Bravo! Vrchlabští fotbalisté sebrali lídrovi bod

Vrchlabští hokejisté přehráli Jablonec 4:2.
20

Dvůr a Vrchlabí bodovaly naplno, Trutnov vyhrál po nájezdech

ANKETA: Kteří fotbalisté by teď hráli za Československo?

Zahrajte si na fotbalového trenéra. Deník v souvislosti se stoletým výročím vzniku Československa připravil mimořádnou anketu. Jak by nyní vypadal společný tým, který by tvořili hráči obou zemí?

Námořní rallye vyhrál brněnský tým Hyveco

V pátek se rozhodlo o mistrovi České republiky v námořní rallye, která se konala v Chorvatsku. Celá akce trvala pět dní a až do posledního dne byla velmi vyrovnaná.