AUDIO: Trutnov po skvělém výkonu porazil Sokol pražský

Trutnov - Další výborné basketbalové představení předvedli hráči Trutnova. Po sympatickém pohárovém výkonu proti Prostějovu si přinesli formu i do sobotního prvoligového zápasu se Sokolem pražským. Vítězství 88:76 ozdobili spoustou pohledných akcí.

31.1.2009

Basketbalisté Trutnova.Foto: Vilém Fischl

Kara Trutnov – Sokol pražský 88:76 (23:20, 48:32, 64:55). Body: Malík a L. Malý 19, Houser 14, Rychtera 9, Slezák 7, Formánek 6, M. Malý a Andrejsek 5, Plašil 4 – Hlaváček 20, Kohout 13, Kulich 11, Vansa 10, Jindra 8, Hrubý 7, Ryska 4, Mastný 3. Rozhodčí: Lukeš, Poživil. Fauly: 27:19. 5 osobních chyb: 2:1 (36. Plašil, 38. Houser – 40. Kulich). Trojky: 7:6. Trestné hody: 12/9 – 37/22. Diváci: 150.

Cestu za třetím domácím vítězstvím v řadě odstartoval trojkou Ladislav Malý. Vedení Trutnova 5:2, ale hosté dokázali otočit ve svůj prospěch na 5:9. V té chvíli asi netušili, že je to naposledy v utkání, co si mohli užívat příznivější pohled na skóre. Domácí hráči totiž výbornou obranou, kdy dokázali hráče soupeře dostávat zdvojováním do úzkých (kroky), a přesnou střelbou šli do vedení 11:9 a po koši Malíka v 7. minutě – 19:13. Trojka hostujícího Vansy znamenala sice snížení na rozdíl jediného bodu (19:18), závěr první desetiminutovky si však domácí pohlídali. Bodově tuto část uzavřel úspěšný nájezd Plašila – 23:20.

Stejně jako v první čtvrtině, tak i v té druhé nesla první trutnovská střela na koš přívlastek tříbodová, postaral se o ní Matěj Malý. Z velké dálky zkusil štěstí i Malík, který se vzápětí prosadil i z dalšího domácího útoku. Stav 31:22. Ve 14. minutě hostující lavička tak dlouho protestovala proti výroku rozhodčích, až jim pískli technickou chybu. Dvěma trestnými hody Slezák a z následné akce i Plašil jí dokázali stoprocentně potrestat 35:22. Trutnovští jsou v laufu Matěj Malý 37:22 a po něm přichází další chvíle výborně hrajícího Malíka, který svým třináctým bodem udržuje trutnovský náskok – 41:27. V závěru poločasu se poprvé na hřišti objevil pivot Formánek. První střela, první koš – 46:31. Dvacetiminutový úsek zápasu uzavřel hráč, který jej začal. Rozehrávač Ladislav Malý si počkal na poslední vteřiny a pak se kolem protihráčů s nataženou rukou protáhl až ke koši – 48:32.

Šestnáctibodové vedení Trutnova se ve třetí čtvrtině smrsklo, protože Pražané tuto část vyhráli 25:16. V jejím úvodu zaznamenal sedm bodů v řadě Kohout – 50:39. Naštěstí pro domácí v té chvíli tým podržel Houser s Malíkem, a tak i přes trojku a průnik hostujícího Hrubého, si stále drželi solidní náskok – 59:46. Po přestávce však na hráčích Sokola bylo vidět zlepšení, a tak ve 26. minutě Trutnov vedl už pouze o osm bodů 59:51. Dvě a půl minuty před koncem třetí čtvrtiny, kdo jiný než Houser, tříbodovým pokusem ale opět svůj tým uklidnil – 64:51. Trutnovský hráč vzápětí v obraně předvedl i parádní blok. Jenže další bodový růst domácích se nekonal, naopak hosté se po technické chybě Plašila ve skóre znovu přiblížili (64:55) a z domácího náskoku mohli umazat ještě více. Svěřenci Ladislava Malého staršího ovšem jejich poslední útok třetí čtvrtiny, který trval daleko přes minutu, velkým nasazením v obraně ubránili.

Sokol pražský vycítil šanci vrátit se do zápasu, ale domácí trenér Malý do závěrečné čtvrtiny vytáhl z lavičky svůj trumf - pivota Karla Formánka. Ten toho do té doby moc neodehrál, ale při problémech s fauly ostatních hráčů musel na hřiště. Jeho čtyři body ve spojení s dalšími úspěšnými trutnovskými kombinacemi definitivně rozhodly zápas. Domácí tým odskočil na 76:59. Do konce utkání sice zbývalo ještě šest minut, a přestože hosté svojí obranu vytáhli až na svou útočnou polovinu, rozjetý Trutnov se už zastavit nedal. A tak ve 36. minutě 150 diváků v hale burácelo při smeči Andrejska, výstavním bloku Malíka a nájezdu Ladislava Malého - 80:62. Hosté si berou oddechový čas. Nepomůže. Po trojce Rychtery se poprvé v utkání domácí dostali do dvacetibodového vedení (85:65) a utkání v klidu dohrávají. I proto hosté ještě stihnout porážku zkorigovat. Poslední trutnovský bod v zápase zaznamenal z trestného hodu symbolicky nejlepší domácí hráč, Jan Malík.

Hlasy trenérů

Ladislav Malý (Trutnov): „Hráči podali soustředěný výkon. Kdo šel na hřiště, odvedl na něm maximum. Po předchozích výkonech jsme si na speciálně na Sokol věřili a věděli jsme, že bychom to měli zužitkovat ve vítězství, což se stalo.“

František Peleška (Sokol pražský):
„Domácí zaslouženě vyhráli. Náš výkon byl žalostný. Bez nasazení, bez bojovnosti. Domácí nás přehráli po všech stránkách byli agresivnější, víc se rvali o vítězství. Asi jsme si mysleli, že nám vítězství spadne samo do klína.“

V neděli Trutnov doma nastoupí od 10.30 hodin proti vedoucí Plzni!

Stacionář rozšiřuje služby, hitem je cvičný byt s vařením a žehlením

Trutnov - Službu pro dvě nové cílové skupiny umožní již zanedlouho Stacionář mezi mosty Trutnov.

Horňák cup rozehraje jubilejní desátý ročník

Trutnov – Pátečním podvečerem po roce znovu začnou boje o celkové prvenství na populárním turnaji v malé kopané, který už roky nese název Horňák cup. V tělocvičně při ZŠ Mládežnická v Horním Starém Městě půjde letos o jubilejní 10. ročník turnaje.

Tříletý polobezdomovec a brutální agresor v tramvaji: Prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 14. prosince 2017.

Trutnovský Jeschke vynuloval lídra. Vrchlabí otáčelo skóre

Vrchlabí, Trutnov – Můj dům, můj hrad. Toto známé klišé platilo ve všech duelech 25. kola II. ligy. Vedle duelů s podkrkonošskou stopou ještě Řisuty přehrály Bílinu vysoko 7:2.