Ve slovenském Ružomberoku, kde se o víkendu Final Four CEWL uskutečnilo, nejprve v sobotu ztratily dobře rozehrané semifinále s rumunským týmem Alba Iulia (69:79), ale v neděli si spravily chuť výhrou v duelu o třetí místo s domácímRužomberokem 80:69.

Z vítězství v poháru se radoval trutnovský přemožitel, Alba Iulia, která v souboji o zlato přehrála rakouský Flying Foxes SV Post Vídeň 71:55, čímž obhájila trofej z ročníku 2013/2014. Loni se soutěž nehrála.

Nechybělo moc a finále mohla hrát i Kara, která rumunský celek Alba Iulia potrápila. Východočešky ovládly první poločas, jenže ve třetí čtvrtině vypadly z role a duel prohrály 69:79. Soupeři paradoxně pomohlo vykázání trenéra Popova za nesportovní chování před přestávkou.

„Gratuluji k soupeři k vítězství, které se nerodilo lehce. Myslím si, že vývoj utkání ovlivnilo vyloučení trenéra soupeře, které bylo unáhlené. To si zřejmě uvědomili rozhodčí, kteří potom ve druhém poločase vzali zápas do svých rukou. Nesnižuje to výkon soupeře, který ve druhém poločase cítil šanci, chytil se a byl úspěšnější," prohlásil pro klubový web trutnovský kouč Josef Rešetár.

V souboji o třetí místo Trutnov přemohl silný Ružomberok 80:69 a ve Středoevropské lize získal medaili poprvé od roku 2012, kdy celou soutěž vyhrál.

Final Four CEWL

FINÁLE: C.S.U. Alba Iulia – Flying Foxes SVS Post Vídeň 71:55.

O 3. MÍSTO: BK Kara Trutnov – MBK Ružomberok 80:69 (19:19, 37:30, 49:43). Nejvíce bodů Kary:
Rusellová 19, Uhrová 16.

SEMIFINÁLE: BK Kara Trutnov – C.S.U. Alba Iulia 69:79 (21:14, 37:33, 47:59). Nejvíce bodů Kary: Pazderová 19, Miloševová 10. MBK Ružomberok – Flying Foxes SVS Post Vídeň 59:63.