„Utkání jsme hráli o naději, že pokud uspějeme, máme ještě šanci bojovat o třetí místo po nadstavbové skupině. To si uvědomovali i domácí, kteří by nám v případě úspěchu tuto naději definitivně sebrali. Od začátku se do nás pustili domácí zostra a my jsme měli plné ruce práce se jejich skoro vražedného tempa udržet. Naštěstí od začátku nás držely střelecky disponované především Štěpánová s Hindrákovou, ke kterým se ve druhé čtvrtině přidaly i Hartigová a Šnajdrová,“ poznamenal trenér Kary Martin Petrovický.

Ačkoliv domácí celek vedl v polovině třetí čtvrtiny o dvanáct bodů, určila vítěze zápasu až koncovka, kterou lépe zvládl Trutnov. „Zkvalitnili jsme hru především v podkošovém prostoru a vývoj utkání postupně otočili,“ uvedl Petrovický k obratu 60:48 na 66:67. V dramatické koncovceposlal místo vyfaulované kapitánky na hřiště Ivanovou a ponechal v sestavě nejmladší hráčku na palubovce Záplatovou, která vypjaté chvíle zvládla výborně.
Kara a Valosun nyní mají v tabulce stějně bodů. O tom, kdo půjde do play off z třetího místa, rozhodne vzájemný zápas v Trutnově v sobotu 14. února.