Lokomotiva Trutnov – Slovanka Mladá Boleslav 64:86 (19:21, 36:47, 51:61)

Body: Vacková 21, Goffová 17, Snyderová 8, Rylichová 8, Patočková 5, Brandaová 2, Kozumplíková 2, Vymazalová 1 – Novotná 34, Middletonová 20, Motyčáková 9, Opočenská 6, Harapesová 6, Ješkeová 4,Volnarová 7, Rozhodčí: Nejezchleb, Šafařík, Kubiš. Fauly: 20:18. Trestné hody: 23/13 – 23/16. Trojky: 5:4. Diváci: 280.

Basketbalistky trutnovské Lokomotivy vstup do nového ročníku nezvládly, když na domácí palubovce podlehly boleslavské Slovance rozdílem dvaadvaceti bodů.

Po vyrovnané úvodní čtvrtině se Trutnov poprvé dostal do vedení ve 14. minutě (28:27), bylo to ale naposledy, co soupeř prohrával - poločas vyhrál o 11 bodů.

Po přestávce svěřenkyním trenéra Kapitulčina svitla naděje za stavu 51:54, ale následoval skvělý boleslavský finiš třetí čtvrtiny a hlavně povedený závěr celého utkání.

Petr Kapitulčin, trenér BK Loko Trutnov: "Slovanka prokázala, že bude mít letos výrazně vyšší ambice. Vždyť v kádru soupeře pro zápas nebyla ani jedna dorostenka, naopak my disponujeme jen pěti dospělými hráčkami. A abychom v podobném zápase mohli uspět, tak nutně potřebujeme, aby velmi dobrý výkon podala většina z nich, což se dnes nestalo. Do zápasu jsme vstoupili zbytečně nervózně až bojácně, a ač se nám během zápasu několikrát podařilo dostat se k soupeřkám na dostřel, tak nás následně vždy srazila nějaká chyba nebo šťastná střela soupeře. V poslední čtvrtině nás pak psychika opustila úplně a zápas tak skončil rozdílem, který jeho průběhu neodpovídá. Přesto je nutno pogratulovat soupeři, který odehrál vynikající utkání a s podobným výkonem by uspěl i u papírově výrazně silnějších soupeřů."

Jiří Toušek, trenér Slovanka MB: "Do Trutnova jsme jeli s pokorou a vírou v dobrý výkon, podložený slušnou obranou. Čtrnáct dní jsme ovšem nehráli, takže jsme nevěděli, jak to bude na palubovce vypadat, navíc jedna cizinka byla nemocná a druhá s námi ještě vůbec nehrála. Jsme rádi, že jsme vyhráli. Jestli je to o dvacet nebo pět bodů, není podstatné, protože sezona teprve začíná. Rozhodla naše kvalitnější rotace hráček z lavičky a splnění taktických pokynů."

SBŠ Ostrava – TJ Sokol Nilfisk Hradec Králové 55:89 (13:26, 32:51, 47:77)

Nejvíce bodů: O'Donnellová 16, Washingtonová 13, Kopecká 9 – L. Šípová 15, Ovsíková 13, Březinová 11.

Hostující „lvice“ měly vstupní duel sezony pod kontrolou. Již v první čtvrtině si vypracovaly třináctibodový náskok, který v dalším průběhu utkání navyšovaly až na konečný rozdíl čtyřiatřiceti bodů.

Další známé výsledky - 1. kolo:

Žabiny Brno – Slavia Praha 78:68, USK Praha – KP Brno 98:64, Chance U19 Strakonice – Technic Brno 54:90.