Tým žen, s trutnovskou odchovankyní Petrou Záplatovou v základní sestavě, si potřinácté v řadě vybojoval účast na mistrovství Evropy. Nejen kvalifikací o EuroBasket však byla vyplněna reprezentační přestávka.

Uskutečnil se také první sraz reprezentačních juniorek. Na kemp do Klatov a k následným zápasům na půdě mistryň Evropy z Německa byly povolány i Kristýna Holubcová s Terezou Královou.

„V Klatovech jsme kromě stmelení týmu pracovaly na sjednocení herních činností, které byly často odlišné od situací naučené z klubů,“ popsala náplň srazu Tereza Králová. „Musely jsme se naučit základní pravidla nového systému čtyř hraček na perimetru a jedné dlouhé pod košem, kterou chceme jako malé družstvo hrát,“ doplnila kolegyni Kristýna Holubcová.

SOUPEŘKY PŘEDVEDLY VELMI FYZICKÝ BASKET
Možnost vyzkoušet si herní systém dostaly trutnovské naděje hned následně, v německých městech Rotenburg a Marburg. V prvním zápase téměř od začátku české reprezentantky dotahovaly náskok soupeřek, o což se největší měrou snažilo právě trutnovské duo. Holubcová byla s jedenácti body nejlepší střelkyní českého výběru, Králová zaznamenala o jediný koš méně. Ve druhém utkání už byl výkon obou týmů vyrovnanější, ale přesto Češky na Němky nestačily a podlehly jim 54:48. I v tomto utkání byla nejlepší střelkyní české reprezentace Trutnovačka, tentokrát s třinácti body Králová.

„Němky hrály velmi fyzický a útočný basketbal, ale byly také velmi tvrdé v obraně. Díky výškové převaze jsme ztrácely zejména ve hře jedna na jednu pod košem. Myslím si ale, že za předvedené výkony se nemusíme vůbec stydět, ba naopak. Každým dnem byl vidět mírný pokrok, který jsme jako tým ukazovaly,“ popsala zápasy nejlepší střelkyně druhého zápasu Králová.

„Mně osobně se v obou zápasech hrálo velmi dobře, byla jsem spokojená se svou hrou. Nacházela jsem místa, kde jsem dělala chyby, ale také věci, které byly dobré. Tyto zápasy byly spíše za účelem najít a vyzkoušet si věci, které následně můžeme zlepšit a poučit se z nich do dalších zápasů, což určitě splnily,“ doplnila ke kvalitní přípravě sedmnáctiletá hráčka.

„I když jsme měly jen pár tréninků a nebyly tolik sehrané, zápasy se nám povedly a nedopadly tak špatně, jak jsem čekala. Hrálo se mi dobře, ač vím, že jsem dělala chyby, tak jsem spokojená. To, že se něco občas nepovede, je normální. Kolektiv byl super, a myslím, že jsme si všechny sedly,“ komentovala i přes porážky s favoritem pozitivně mezinárodní zkušenost také Kristýna Holubcová.

Další mezinárodní akce čekají na celek juniorek až v roce 2019, přičemž vrcholem je červencové mistrovství Evropy.

close Kristýna Holubcová s Terezou Královou byly nejlepšími střelkyněmi českých juniorek v přípravě s Německem! info Zdroj: archiv hráček zoom_in

Mezinárodní příprava juniorekNěmecko – Česká republika 72:51 (16:10; 33:23; 52:36)
Body: Holubcová 11, Králová 9, Buřtová 8, Ondroušková 7, Hamzová, Bušková a Vadlejchová po 4, Kocourková a Paťorková po 2.

Německo – Česká republika 54:48 (8:10; 25:26; 39:44)
Body: Králová 13, Halátková a Ondroušková po 8, Hamzová a Buřtová po 6, Bušková, Semgady a Holubcová po 2, Paťorková 1.