Velmi zajímavý měsíc prožili v květnu judisté trutnovské Lokomotivy. Během pěti víkendů se totiž dokázali popasovat se sedmi turnaji a na všech si vedli nadmíru úspěšně. Za připomenutí stojí hlavně pět z nich.

Prvním kláním s podkrkonošskou stopou bylo druhé kolo regionálního poháru v Semilech. Turnaje určeného pouze pro mladší a starší žáky se účastnilo devět závodníků a hned šestice si zajistila medailový úspěch. Zlato si pověsili na krk David Šopinec s Janem Lisým, stříbrným kovem potěšili trenéry Michal Imerlišvili, Vojtěch Vach, Tobiáš Chmelík a třetí místo si z Pojizeří odvezl Jan Knap.

Další dvě akce se vměstnaly dokonce do jediného víkendu. Mladší závodníci bojovali v Liberci na Samurajské kataně a název oddílu „Lokomotiva Trutnov" zazněl při vyhlašování výsledků hned třikrát. Pokaždé se tak stalo při oznamování držitelů stříbrné medaile, a to zásluhou Richarda Bureše, Petra Čížka a Michala Žilky.

Starší závodníci (David Šopinec, Radek Gottwald, Matěj Krčmář a Vojtěch Vach) bojovali na tatami v Polsku. Swidnica, družební město Trutnova, pořádala tradiční mezinárodní velkou cenu. Reprezentace trutnovského juda vynesla stoprocentní medailovou bilanci. Zlato vybojoval David Šopinec, druzí skončili Radek Gottwald s Matějem Krčmářem a bronz si přes hranice vezl Vojtěch Vach.

Také poslední květnový víkend patřil dvěma akcím, na nichž judisté z Krkonoš nemohli chybět. Mladší borci vyrazili na pohár Českého ráje do Turnova a znovu se nevraceli bez úspěchu. Petr Čížek s Markem Novákem nenašli přemožitele a výsledkem byly dvě zlaté medaile.

Starší bojovali na mezinárodním USK cupu v Praze na Folimance. Toto klání Trutnovští označili za prioritní především pro dorostence Petra Kudrnu a Abigail Fanderlikovou. Volná místa navíc doplnili starší a mladší žáci a právě těm se v hlavním městě dařilo. Nejmladší člen výpravy David Šopinec se probojoval až do finále, kde přerušil vítěznou zlatou vlnu posledních turnajů. Tři sekundy před koncem finálového zápasu totiž neuposlechl pokyn trenéra a již vyhraný zápas si prohrál. Bronzový úspěch zaznamenal Jan Lisý a zle si nevedli ani Vojtěch Vach, Michal Imerlišvili a Tobiáš Chmelík, kteří v generálce na český pohár vybojovali v kvalitně obsazeném turnaji alespoň jedno vítězství.

(got, to)