Tradičně v dubnu probíhají ve všech krajích České republiky semifinálové závody Juniorského maratonu. Jedná se o štafetový závod, ve kterém startují tři dívky a sedm chlapců. Právo postupu do finále mají pouze vítězná družstva semifinálových kol a první tři týmy z loňského roku. Trutnovská škola se soutěže účastní tradičně od roku 2002.

Letošní semifinálové klání se uskutečnilo v Pardubicích společně s týmy Pardubického kraje. Podkrkonošští reprezentanti nenechali od začátku nikoho na pochybách, kdo je favoritem. Družstvo přesvědčivě (po šesté za sebou) zvítězilo. Největším překvapením byl dosažený čas 2:31:51, který se stal dosavadním školním rekordem (doposud 2:35:47). Jedná se o čas velmi kvalitní, o čemž svědčí i fakt, že se nakonec ukázal jako nejlepší ze všech semifinále a v mnoha ročnících by tým řadil na stupně vítězů ve finále.

Síla družstva je založena nejen na velmi dobré sportovní výkonnosti jednotlivých členů, ale především na vyrovnanosti týmu, výborných výkonech členek štafety a v neposlední řadě přítomnosti běžce Dominika Sádla.

Finálového závodu v Praze se gymnazisté zúčastnili doposud pouze čtyřikrát, když obsadili jednou čtvrté (2:36:44), dvakrát páté (2:37:05, 2:43:43) a jednou šesté (2:35:47) místo. Vždy je porážela pouze sportovní gymnázia, která v soutěži mohou startovat a i pro ně je účast a úspěch prestižní záležitostí. Vzhledem k tomu, že některé školy ve finále posílí, rádi by trutnovští studenti alespoň navázali na předchozí umístění.

Výsledky

1. Gymnázium Trutnov (2:31:51), 2. Biskupské gymnázium B. Balbína Hradec Králové (2:42:22), 3. Lepařovo gymnázium Jičín (2:46:39),…

Gymnázium Trutnov reprezentovali: Adam Gőtz, Michal Daněk, Barbora Švarcová, Patrik Meisner, Michaela Potočková, Matyáš Zieris, Jana Adámková, Vladimír Šlofar, Jan Štěpánský, Dominik Sádlo.

(urb, to)