Scházet nebude ani doprovodný program a jako vzácný host měl přijet pod Krkonoše hrající trenér ligového Chodova a pátý nejlepší florbalista světa za rok 2010 RADIM CEPEK. S jeho účastí ale organizátoři nakonec počítat nemohou, jak však sám úspěšný reprezentant slibuje, do Hostinného se určitě přijede podívat příště.

Radime, prozraďte, kdy jste naposledy v Krkonoších byl?
Asi vás překvapím, ale v Hostinném jsem byl minulý čtvrtek. Soustředění tam měl FBT Trutnov, a protože s tímto oddílem spolupracuji, pořádal jsem prezentaci naší značky.

Na východ Čech jste se měl původně vrátit u příležitosti florbalového turnaje. Navštěvujete podobné akce rád?
Měl jsem přijet, ale bohužel mi do toho přišla akce s ligovým týmem Chodova, který trénuji, a tak jsem se musel omluvit. Turnaje ale navštěvuji rád, když to čas dovolí. Byli jsme v Brně i Ostravě a jezdím nejen jako fanoušek florbalu, ale také jako partner jednotlivých akcí.

Co říkáte tomu, jak velký pokrok florbal v posledních letech udělal, a že dnes patří po fotbalu ke sportům s největší členskou základnou?
Po pravdě, mám z toho trošku obavy. Ten skok nahoru je extrémní a opravdová kvalita je přece jen někde jinde. Může to být nebezpečné v tom, že nároky mohou být vyšší a my nemusíme, co se týče popularity a hráčské základny, stačit.

Florbalovými velmocemi jsou Švédsko a Finsko. Hned za nimi Švýcaři a Češi. V čem jsme podle vás zatím za severskými zeměmi pozadu?
Určitě v hráčské kvalitě a v podmínkách. U nás jsme stále na amatérské úrovni, kdežto v těchto zemích se dostali do jiného stádia.

Turnaj v Hostinném se snaží vybudovat tradici. Plánujete se jej v dalších letech zúčastnit?
Samozřejmě. Beru to i jako svoji povinnost, když nakonec nemohu přijet letos. V dalších letech bych se účastnil rád, ať už jako divák, host nebo i aktivní hráč. To ukáže čas.

Přihlášené týmy

FBT Trutnov, 1. FBK Kobra, FBC Dolní Branná, TJ Spartak Rokytnice nad Jizerou, FBC Sokol Předměřice A, FBC Sokol Předměřice B.

Kdo je Radim Cepek?

• Pátý nejlepší florbalista světa za rok 2010 se narodil 6. prosince 1975 v Havířově.
• Vicemistr světa z roku 2004 hrál v Ostravě, Tatranu Střešovice, švédském Växjö a prošel rovněž čtyřmi švýcarskými kluby – v Rychenbergu byl posléze i hrajícím trenérem.
• Od roku 2011 působí v Chodově, s nímž dvakrát postoupil do extraligového semifinále.
• Jako trenér letos v květnu dovedl akademickou reprezentaci ke zlatu na pražském MS.