Na palubovku posledního týmu průběžné tabulky druhé národní volejbalové ligy odjeli místní hráči v sobotu. Dosud nevýrazný celek ale nechtěli Turnováci hlavně podcenit, vždyť hosté vloni skončili pátí.
Domácí celek potvrdil kvality hlavně ve druhém utkání, kdy využil nejen vlastního zlepšení, ale také problémů se sestavou v týmu hostů. Trenérům Šimůnkovi se Strnadem chybělo hned šest hráčů včetně exreprezentanta Konečného, v odvetě se navíc zranil i blokař Vacík.

Modřany – Turnov 1:3 (-24, -20, 23, -19)

Do prvního duelu nastoupili hosté koncentrovaně a v prvním setu si vytvořili solidní náskok. Ten, i přes komplikace v závěru, dotáhli do vítězného konce. Po druhém dějství navíc náskok navýšili na 2:0 a mířili za třemi body.

Pro Modřany sezona nenabrala ideální směr, a tak je pro ně v současné situaci každý bod cenný. Ve třetím dějství o něj domácí hráči výrazně zabojovali a ve vypjaté koncovce vyhráli 25:23.

„Čtvrtý set jsme měli ale pod kontrolou, znovu jsme se zlepšili. Podali jsme dobrý kolektivní výkon, který nám přinesl tři body. Chválím hlavně Marka a Strnada," řekl k úvodnímu sobotnímu střetnutí trenér hostujícího výběru Jan Šimůnek.

Turnov díky tomu získal další tři body a bylo jisté, že na čele tabulky zůstane i přes další týden. Bylo jen otázkou, jaký náskok nad ostatními bude mít.

TJ Turnov: Folprecht, Charousek, Kovář, Uhlárik, Lukavec, Marek (Libero – Strnad). Střídali: Melich, Vacík.

Modřany – Turnov 3:2 (16, 22, -16, -18, 13)

V odpoledním duelu dostali šanci Vacík s Melichem. Turnov toužil po další výhře.

„Domácí ale nastoupili jako vyměnění a od začátku diktovali tempo. První set skončil doslova výpraskem, a tak se na smeč vrátil Lukavec, na post diagonálního hráče se přesunul Melich a zraněného Vacíka vystřídal Kovář. Herní projev se zlepšil, ale Modřany byly rozjeté," komentoval úvod zápasu Šimůnek.

Hosté prohrávali 0:2 a schylovalo se k překvapení. Od třetího dějství si ale hra Turnova opět „sedla"a po pohodlném průběhu získal celek z Pojizeří dva sety. Bylo srovnáno a duel se tak rozhodoval ve zkrácené hře.

„Po vyrovnaném úvodu domácí odskočili i kvůli dvěma našim zkaženým podáním. Dva mečboly jsme ještě odvrátili, ale Modřany vyhrály 15:13," řekl trenér Turnova. Hosté tak z Prahy odjeli se čtyřmi body, v tabulce mají nyní jednobodový náskok.

Lídr druhé ligy se nyní chystá na další utkání na palubovce soupeře. V sobotu od 10 a 14 hodin hraje mezikrajské derby na půdě posíleného celku z Mladé Boleslavi.

TJ Turnov: Folprecht, Charousek, Vacík, Uhlárik, Melich, Marek (Libero – Strnad). Střídali: Kovář, Lukavec.

Ostatní zápasy: Domažlice – Mladá Boleslav 0:3 a 1:3, Netolice – Sokolov 3:1 a 3:1, Ervěnice – Chabařovice 0:3 a 0:3, Liberec – Jablonec nad Nisou 0:3 a 0:3.

Volejbalistky přehrály Bor

V pokračování krajského přeboru mužů se nedařilo domácím. Z Pojizerských celků prohráli jak volejbalisté Turnova B, tak Vysokého nad Jizerou.

MUŽI

Turnov B – Nový Bor 0:3 (-16, 
-20, -24) a 1:3 (-22, 17, -16, -17)

Domácí na loňského vítěze nestačili. Postupně svůj výkon zlepšovali, ale jediný získaný set ze dvou utkání k bodům nevedl.

Vysoké n. J. – Malá Skála 0:3 (-21,-15,-16) a 0:3 (-18,-20,-20)

I v zápase na palubovce ve Vysokém mělo jasný průběh. Po postupu opět toužící Malá Skála zde předvedla suverénní výkon a odrazila útok letos překvapivě dobře hrající Smržovky.

Ostatní duely: Ž. Brod – Smržovka 1:3 a 0:3, Rumburk – Stráž n. N. 1:3 a 3:0, VK Liberec – Č. Dub 3:2 a 0:3.

ŽENY

Turnov – Nový Bor 3:1 (21, 28, -18, 21) a 3:2 (-22, 11, -21, 15, 11)

V ženském přeboru I. třídy se po postupu hráčkám Turnova daří. Na domácí půdě tentokrát sehrály volejbalistky hodně vyrovnané zápasy. V prvním setu získaly vedení, které následně potvrdily v dramatické koncovce druhého. Pak sice Nový Bor 3. dějství vyhrál, ale všechny body zůstaly doma.

V odpoledním zápase Turnovačky nezačaly šťastně, ale ve druhé hře hosty deklasovaly 25:11! Třetí set sice opět vyhrály hráčky hostujícího celku a měly jistotu jednoho bodu. O víc ale domácí neobraly, následně totiž opět exceloval nováček.

Ostatní: M. Hradiště – Bižuterie Jabl. B 3:0 a 3:0, Jablonex Jabl. – Loko Liberec B 2:3 a 3:2, Ž. Brod – Bižuterie Jabl. A 3:1 a 2:3, Rumburk – Stráž nad Nisou 3:0 a 3:0.