Slovan Chabařovice byl dalším soupeřem Turnováků v pokračování druholigové volejbalové soutěže. Ze souboje druhého s třetím nakonec změny v tabulce nevzešly, protože oba celky si body rovnoměrně rozdělily. Pro hosty přitom nemuselo zůstat jen u tří bodů. Tým z Pojizeří totiž už v dopoledním duelu sahal po vítězství.

Chabařovice – Turnov 3:1 (22, -19, 18, 24)

S velkým množstvím absencí se musel vypořádat turnovský oddíl. Chyběli Dolejší, Melich a Lukavec, přesto nováček soutěže dokázal udržet třetí místo.

Úvodní set dvojzápasu získali po vyrovnané bitvě domácí hráči. I druhé dějství nabízelo volejbal, který neměl jasného lídra. Zhruba od poloviny ale začali mít navrch hosté. Ti následně stav srovnali na 1:1. Náskok si dokázala pojizerská TJ vytvořit také ve třetím pokračování prvního měření sil. Při nadějném stavu 10:16 spěl set k její výhře, ale možná i „díky" spornému výroku sudího a především kvůli sérii nepřesností, šly nakonec do vedení Chabařovice. Ty získaly i dramatickou čtvrtou sadu a rozhodly o definitivním vítězství 3:1.

TJ Zikuda Turnov: Folprecht, Charousek, Kovář, Konečný, Koláčný, Vacík. Libero: Vojta. Střídali: Uhlárik, Hůlek, Strnad, Maier.

Chabařovice – Turnov 1:3 (-22, 20, -23, -20)

Druhý duel svěřenci hlavního trenéra Jana Šimůnka chtěli ovládnout a oplatit tak soupeři trochu nešťastnou porážku. Především díky zlepšení v koncovce šli také do vedení, ale druhý celek tabulky následně vyrovnal, když předvedl suverénní výkon. Pokud tedy Turnov chtěl udržet bodový odstup od soka, musel dále vyhrávat už jen on. Třetí sada se rozhodovala až po druhém time-outu. Od té doby navyšovali hosté soustavně náskok a po urputné vřavě šli do vedení. Poslední dějství už bylo jasně v režii Turnova, který má nyní na čtvrté Modřany osmibodový náskok.

„Po zbytečně ztraceném prvním utkání jsme dokázali zmobilizovat síly a zvítězit ve druhém duelu, což je vzhledem k mnoha absencím klíčových hráčů výborný výsledek. Skvěle zahrál na nezvyklém postu v obou zápasech Charousek," sdělil k duelu trenér Šimůnek.

TJ Zikuda Turnov: Hůlek, Charousek, Kovář, Konečný, Koláčný, Vacík. Libero: Vojta. Střídali: Uhlárik, Folprecht, Strnad, Maier. Trenéři: Šimůnek a Strnad.

Jablonec n. Nisou – Malá Skála 3:0 (15, 22, 15)

Nic lehkého nečekalo na hráče Malé Skály v dalším kole II. národní volejbalové ligy. Po dvou výhrách nad Libercem měli navázat na zlepšené výkony i proti lídru z Jablonce nad Nisou.

Domácí ale dávali hned od úvodu dopoledního utkání jasně najevo, že se s posledním celkem tabulky nebudou příliš mazlit. Za stavu 8:2 sáhli hosté k oddechovému času, ale hlavně kvůli špatnému příjmu se obraz hry nezlepšil. Bižuterie první set dovedla k hladkému vítězství.

Druhá sada byl o poznání vyrovnanější, ale za stavu 20:20 méně zkušení hráči Malé Skály vyrobili tři chyby a bylo takřka jasno. Třetí dějství pak definitivně rozhodlo o snadných třech bodech pro Jablonecké.

TJ Sokol Malá Skála: Novák, Kouble, Krňák, Pastuch, Zítko a Heřman. Připraven: Hampl.

Jablonec n. Nisou – Malá Skála 0:3 (-25, -20, -16)

Po přestávce nastoupily oba celky prakticky ve stejných sestavách, přesto se dění na hřišti nedalo s prvním zápasem srovnat. Malá Skála hrála velmi odhodlaně, domácí byli jejich hrou zaskočeni. „Druhé utkání jsme rozehráli aktivněji než první. Zlepšili jsme příjem podání, pohyb v poli a hlavně blok," konstatoval trenér Malé Skály Petr Preisler.

První set dospěl do koncovky, ve které se štěstí přiklonilo na stranu Malé Skály. Vyrovnaný průběh mělo i druhé dějství. Nadšeně bojující hráči od Jizery hráli s velkou chutí, získali rozhodující náskok a dostali se do vedení 2:0. Třetí set pak byl už jen dokladem nečekané, ale zasloužené výhry hostů!

„Chci poděkovat všem hráčům, že nehodili flintu do žita proti ostříleným mazákům z Jablonce a uštědřili jim teprve třetí porážku v letošním ročníku. Doufám, že dokážeme udržet vzrůstající formu a i v příštím domácím utkání urveme nějaké body," hodnotil závěrem utkání trenér Preisler.

TJ Sokol Malá Skála: Novák, Hampl, Krňák, Pastuch, Zítko, Heřman. Střídal: Kouble.

Další výsledky 23. a 24. kola: Praga – Modřany 3:1 a 3:0, Lokomotiva Liberec – Mladá Boleslav 3:2 a 3:1, Domažlice – Netolice 3:1 a 3:0.